| Bianca_4346 a întrebat:

Stiti legenda lui BLOODY MARY? care scrie legenda pe care o stiu si eu primeste fundita...

A-ti avea curajul sa o invocati pe Mary? daca nu stiti despre ce e vorba dati un search pe google

Răspuns Câştigător
| Jonsdottir a răspuns:

Eu am incercat si nu se intampla nimic tongue
eu stiu 3 legende laughing
legenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie. daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc
legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing
legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape. i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii, sus). a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel tongue
scary, nu? laughing

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am invocat-o ca pe youtube cu lumanari, fiind si seara in baie cu becul inchis si nu am vazut nimicbig grin cred ca e o prostie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing legenda blood mary este ca era o mireasa care s-a dus de la nunta ei si sa sinucis pe niste cioburi de sticlasi trebuie 3 lumanari in fata oglinzi si spui de 3 ori bloody mary si ea iti apare langa tine in oglinda in toate partile stanga dreapta in fata si in spate daca deschizi ochi ea iese din oglinda cu un cutit si iti taie gatu apoi te trage in oglinda iar cine o invoaca ca sa scape trebuie sa stea 2 ore cu ochi inchisi sa stiti ca daca o invocati nu va aparea bloody mary ci ultima victima a lui bloody mary si bloody mary inseamna sangeroasa mary

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de legenda asta stiu din Mesaje de dincololaughing...nu am incercat, si nici nu am sa incerc...cred si nu cred.nu stiu ce sa zictongueoricum imi place mult filmul[Mesaje de dincolo]e super fain:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de legenda asta stiu din Mesaje de dincololaughing...nu am incercat,si nici nu am sa incerc...cred si nu cred.nu stiu ce sa zictongueoricum imi place mult filmul[Mesaje de dincolo]e super fain:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasol rau, adica oare-i adevarat? nu stiuthinking dar nu as incerca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am incercat.si s-a intamplaatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu jur ca am facut asta in timp ce ma uitam in oglinda si cine nu ma crede sa nu ma creada dar ma cuprins un fior si ma simtit nu stiu cum. Aveam senzatia ca ma priveste ceva si m-am speriat rau. Dar nu am spus nimanui Credeti-ma. Eu cred in fantome. Intre lumea pe care o cunoasem si lucrurile de care ne temem, exista un univers de posibilitati. Imi plac filmele de groaza si ma dau in vant dupa ele. Nu aflasem de legenda asta decat dupa ce am cautat filme de groaza pe net. Dar credeti-ma [-o< am facut asta in oglinda ( normal nu eram singur) si credeti-ma [-o, mi s-a parut straniu tare sad nail biting Naspa rau. Faceti ce vreti. Ma credeti happy sau Nu ma credeti sad Ce rost ar avea sa mintwinking
Id meu : bombonel2010andrey

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bloody mary este o legenda care era "chemata" de obicei la petreceri baluri de absolvire pentru a dovedi curajul. pentru iti aparea bloody amry trebuie sa spui de 3 ori bloody mary in timp ce te uiti intr-o oglinda. 3 baieti au incercat la balul de absolvire si au chemat spriritul. iar balul sa transformat intr-un adevarat cosmar!
scary scary scary!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt adevarata legenda suna cam asa:

Era o fata pe nume Mary Worth(cunoscuta sub numele de Worthington, Whales) care a ramas insarcinata la o varsta foarte frageda cu reverendul din satul ei. A fost acuzata de erezie, reverendul nerecunoscandu-si copilul, si nici ea nedezvaluind adevarata identitate a tatalui. Cum erau vremurile atunci, a fost initial condamnata la moarte prin spanzurare, dar, din dorinta de a afla cine este cu adevarat tatal copilului, si de a demonstra ce Mary a ramas insarcinata cu insusi Satana, judecatorul a condamnat-o la tortura: fiecare locuitor al satului trebuia sa o taie pe o parte a corpului, iar daca ea nu va marturisi va fi omorata.Si, pentru a inaspri tortura i s-a pus o oglinda in fata pentru a-si vedea corpul. in multime s-a auzit cineva care a spus"cred in mary worth!", iar mary a auzit. Dupa ce toti satenii au mutilat-o, a venit randul reverendului care, posedat, a injunghiat-o de mai multe ori.Atunci ea a promis sa se razbune pe toti satenii, in special pe cel sau cea care nu si-a marturisit increderea. Dupa ce a omorat-o, reverendul a innebunit si a macelarit tot satul. Acum, Mary, pentru ca nu a mai avut pe cine se razbuna, este prinsa intre doua lumi.

Iar adevaratul ritual e cam asa :

In intuneric, in baie iti scrii cu ceva rosu numele tau si al prietenilor si spui de trei ori "I belive in Mary Worth!". Nu apare imediat, de fapt nu apare deloc pentru ca este prinsa in oglinda. Iti da cosmaruri apoi.cosmaruri de nesuportat, pana innebunesti sau faci ceea ce visezi(te automutilezi sau ceva de gen). Se spune ca barbatii care fac acest ritual si sunt infideli sunt bantuiti de o fata care pare sa faca autostopul si care le aduce moartea dupa ce se culca cu ea.(in vis).

De asemenea povestea cu clopotelul nu e a lui mary (bloody mary). este a unei fete oarecare (da este adevarata) care a luat numele de bloody mary in mesaje de dincolo. iar restul chestiilor cu frecatul la ochi si invartitul, sau cu prosopul.sunt baliverne.

"Cred in Mary Worth!" vine de la faotul ca acel copil avea un tata, si nu era al Satanei, iar tu spunand asta arati increderea pe care ai avut-o in ea si pe care o ai, si ii trezesti ura.

Filmul "The legend of Bloody Mary" este adevarata legenda adaptata la o poveste de dragoste.

Nu sunt prostii ceea ce am scris pentru ca imi fac atestatul la engleza despre ea si am facut cercetari, prin carti si internet, si la biserici. puteti intreba la bisericile catolice, orice preot ar trebui sa stie si sa evite subiectul.

cat despre ritualul de mai sus merge! aveti grija, puteti sa il faceti, dar sa fiti siguri de increderea in voi altfel riscati mult.va mai trebuie si incredere oarba in aceasta legenda. Eu l-am facut, si inca am cosmaruri, dar mi-am cumparat un prinzator de vise.

Bianca, iti astept raspunsul.

deea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiati ca bloody mary exista are 23 de ani si traieste in bucuresti dar nu e fantoma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai ne omoara bloody mary

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca se spaune ca e o fantoma si ca apare noaptea cand te uiti in oglinda ianconjurata de lumanari si ca vine intr-un costum de mireasa si te taie pe gat si mori pe loc tie nu tiar fi fricaaaa>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut si eu asta in oglinda din baie si am vazut ca a licarit ceva si nu era becul stiu sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sh ca trebuie sa o invoci in oglinda si sa ii spui numele de trebuie ori in timp ce te invarti dar sa fie la miezul noptii, sau daca nu ati raspunde sa strigi: marry ti-am omorat fiul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt legenda este ca cand sa se marite blody mery la ora 12 seara in rochie de mireasa ca era nuta si nuta ei era la luna plina ia se mache si tacsu nu stia ca se casatoreste si a facut o criza asa ca blody meri nu ii mergea lumina si am apris 3 lumananari la ora 12 fix si avea un cantec de 5 oriri zicea blody mery se maraita si dupa ce a spus de 5 ori blody mery cu glasul tare si in gand se marita sa apirs lumina si se inchidea si tot asa tatal ei faca asta si s-a inchis lumina de tot tacsu a laut un cutin si ia bacat in at si a plecat si a deschis lumina de atuci este blody mery spune si la alti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat si nu se intampla nimic tongue

eu stiu 3 legende laughing

legenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie. daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc

legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing

legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape. i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii, sus). a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel tongue

scary, nu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt experta de la 5 ani stiu de meri sangeroasa si am 14 ani
eu am ancerca ritualul facandumi o rana grava la picior si am fost dusa la spital de urgenta si ultimele cuvinte auzite au fost:Mori acesta e pretul pe care il primesti pentru ca mai invocat! legenda :bine o partetonguefiti pe faza;-)
o femeie in masina cu copilul ei Randolf treceau pe un pod (care se ridica cand trece vaporul)sin momentul cand doreau sa treaca s-a ridicat podul fa cand ca mosina find decapotabila a cazut pe spate strivindui pe cei doi iar Mery a fost obligata chinuita si prinsa eu oglinda retrovizoare (spiritul)in lumea oglinzilor cautand si acum pe cel care a ridicat podul find foarte agresiza cu soferi care circula nerergulamentar pe sosea.
Ritualul:
Avertisment nu incercati!
la 00:00 noaptea (la miezul nopti) aprindeti 3 lumanari(puse la colturile oglinzii)spunand de 13 ori rotindute pe loc (spunand in acelasi timp). Astepti 2 minute cu becul stins (normal)zici.Bloody mary te detest! bloodi mari eu ti-am omorat fiul! Meri vino la mine! Incepand de la implorare la strigat crescand.Sansele sunt:sa-ti faca rani grave pe fata, sati retezeze gatul, sati scoatoa ochii, sati rupa picioarele, sa te ia cu ea in oglinga.
Baftaaa!;-*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca! Iti spun un lucru concret Bloody Mary(Femeia Sangeroasa) NU EXISTA! Am incercat euwinking e doar o legenda urbana care circula sa sperie oameni slabide inger. Din cate obserzi sunt inca viu asa ca stai linistita Bloody e ceva gen Monstru de SUB PAT ca sa sperie copii miciwinkingYo am 12 ani si crede-ma cred ca nu are trebui sa iti fie fricalaughing Uite povestea pe care o stio euwinkingca a fost o mireasa cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori minciuni si fabulati una altalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten mi-a spus multe despre bloody mary cica sa pui 3 lumanari mari sau 12 mici la 12 noapre sa te uiti in oglinda si sa ii rostesti numele de 12 ori ea are o rochie de mireasca si parul pe fata daca iti apare cu un ursulet in mana vrea sa fie pr ta si daca paare cu o foarfeca iti scoate ochi asta e tot ce stiu depre ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei bloody mary asta mai traieste in casa ei.am vazut pe youtube

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiiu daoar legenda3 dar nu am incercat-olaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da as faceo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am auzit si daca spui [de trei ori] bloodi mary la ora 00:00 noaptea in fata oglinzi iti va aparea o fantoma si daca dai dupa ea se va sparge oglinda iar daca o lasi in pace va sta cu tine in fiecare noapte de la ora 22:00

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt stefan si... m-a luat pisarea si vomitatul colorat.becu' fiind inchis, n-am nimerit veceu', asa ca am vomitat si m-am pisat pe gresie.am alunecat si am cazut cu capul unde am vomitat mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda nu stiu sigur daca ii adev sau nu si nu n=as avea curaj sa incerc :-ss dar stiu multe legende
1. era o fata pe nume mary care isi pieptana parul de 100 de ori pe zi, iar daca pierdea un sigur firicel de par s-ar fi sinucis. In timp ce ea era singura acasa, se privea in oglinda pieptanandu-si parul. Deodata, un hot a intra in casa si i-a taiat tot parul. A doua zi parintii ei au gasit-o spanzurata in camera ei. si daca te uiti noaptea la 00:00 fix intr-o oglinda cu 6 lumanari aprinse si o stringi de 6 ori sub numele de bloody mary ea va aparea in oglinda cu parul tuns scurt iti va arata un ursulet de plus daca vrea sa fiti prieteni sau cutitul cu care i-a fost taiat parul inseamna ca iti va taia gatul cu par cu tot

2 e aceeasi cu legenda 3 a lui RoOolly si altele doar ca le-am mai uitat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaa am incercat siiiiiiiiiiiiii e o urata iar mai departe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat cu o prietena si...nu sa intamplet nimic am incercat atunci cant aveam 9 ani si nimic.Nu va mai speriati legenda e legenda citeste si vei afla mult mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca eu nu asi avea curajul dar lumea de dincolo ma fascineaza si vad ca si pe tine vrei sa-mi dai emailul tau?