| Bianca_4346 a întrebat:

Stiti legenda lui BLOODY MARY? care scrie legenda pe care o stiu si eu primeste fundita...

A-ti avea curajul sa o invocati pe Mary? daca nu stiti despre ce e vorba dati un search pe google

Răspuns Câştigător
| Jonsdottir a răspuns:

Eu am incercat si nu se intampla nimic tongue
eu stiu 3 legende laughing
legenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie. daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc
legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing
legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape. i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii, sus). a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel tongue
scary, nu? laughing

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inca nu am curajul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da chiar fac asta azi...pentru o fata care chiar crede aceasta banalitate... oare dc multi prosti cred in ea?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crd ca exista dap nici nu as incerca deloc sa vad asta seara in oglinda. si apropo mi-a spus o colega ca a incercat si nimic. deci este o prostie. dap mie tot mi frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu va cred pe nici unul ca ati incercat, ca daca ati fi incercat ati fi morti deja!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...nu prea e adevarat! totul e facut la misto pentru a inspaimanta lumeaoh go on:@cam aiurea. dar asa e VIATA>>>SOARTA>>devil)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duci la 00:00 in fata oglinzii, cu o lumanare in mana, si zici : Dracula apari cica iti apare un vampir plin de sange si te muscaa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu
nu cred
deoarece sun doar niste mituri americane si nu pot crede asa ceva dar daca ar fi adevarat mi-ar fi chiar frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care a avut curajul pe bune sa o strige la 12:00?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scary.,. hnn intresante toate 3 legendre dar mi se pare si sigur e cea de+a 3-a asa am auz si eu si am vz un film in care era aceiasi situatie :*deci daca mai e ceva in plus sa mai scrie sialt ceva sa pot afla ceva nou va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarata legenda. thm...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rtjsrjrys

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blody mary nu egzista dar poate fi o legenda.intra pe blody mary si vezi vioclipul cu ea e imbracata in rochie de mireasa. dar vezi tu...si nu crede in minciuni...papapapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat si nu s-a intamplat nimic. Am incercat la 12 noaptea cu lumanari si eu tampenie nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o prostie...omg cat de normal trebuie sa fi sa vrezi in asa ceva...nu stiti o poveste in care sa apara un vampir?batting eyelashesbatting eyelashes:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit multe carti despre paranormal si numele BLOODY MARY este foarte renumit in ele, eu personal nu am incercat niciodata, prefer sa nu ma joc cu lucruri care nu le voi putea controla dar in schimb am prieteni care au incercat asa ceva, am un prieten care cand ii povesteai de paranormale incepea sa rada, a incercat si acest "mit", in baie a inceput sa tipe sa deschidem usa, era atat de speriat incat el in loc sa traga de usa sa o deschida el impingea de usa, ne-a zis ca sa nu incercam vreodata asa ceva pentru ca nu stim cu ce ne jucam.acestea sunt spusele unei persoane care nu credea absolut deloc in asa ceva, poate ca nu la toti se intampla dar sa tinem minte ca fiecare mit sau legenda are un sambure de adevar innauntru, sfatul meu e sa nu va jucati cu ceea ce nu cunoasteti si nu puteti controla.inca o intamplare e cea cu tabla QUIJA, este un experiemnt facut de mine si inca 4 prieteni intr-o casa unde murise cineva recent, am ramas uimiti cand am intrebat daca este cineva in camera cu noi si a inceput sa se miste paharul pe DA, in timp am aflat ca nu este bine sa te joci cu asa ceva deoarece poti deschide porti intr-o alta lume.Multi poate vor rade la ce am scris dar macar pentru cei care au curiozitatea sa incerce asa ceva sa tine macar 1% cont din ce am scris. O SEARA PLACUTA TUTUROR!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit de bloody mary in filmul "the legend of bloody mary". iti povestesc cum era in film:in trecut o fost condamnata la moarte o vrajitoare.au legat-o si in fata ei i-au pus o oglinda ca sa se vada in ea. fata a spus ca o sa se razbune pe oras...si au omorat-o.in film ca sa o invoci pe bloody mary sau mary worth trebuia sa iti scrii numele pe oglinda cu ceva rosu (cred ca era ruj) trebuia sa fie noapte, sa stingi becu, sa aprinzi niste lumanari si sa te uiti in oglinda si sa spui "cred in mary worth". nu m incercat asa ceva si nici nu cred ca o sa incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred dar am sa incerc :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am dar am un prieten cu care vorbeam si a incercat chestia asta pe la ora 15 big grin si ia aparut in spate bloody mary era sal omoare dar a apucat sa intre in camera dar chestia oribila e ca il va bantui toata viata si mai e o problema nu stiu daca mai este in viata pentru ca nu exista zi in care sa nu intre pe mess si mi-a zis ca daca nu intra pe mess o zi intrega inseamna ca a murit si cred ca a murit ca nu a mai intrat de doua zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha ha bloody mary daca cineva de aici ar fi facut cu adevart asta pote ar fi fost aici pote nu sa va spun ce e cu poveste asta care mi-o zicea mamia noaptea ca sa ma culc ca afel vine bloody marylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, cei care conversati aici? Cati ani aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m`am uitat doar azi la mesaje de dincolo si am cautat pe netongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de acord cu roly adica cu legenda nr 3 am vazut la un serial adica mesaje de dincolo iar episodul era despre bloody mary fiind vorba despre legenda nr 3 adica aia ca a ingropat-o taicasu si asa mai departe... daca vrei sa vezi episodul inpre pe mesaje de dincolo si dai episodul 2 dar sezonul nu mai il stiu... dar oricum uitate pe mesaje de dincolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am incercat-o pe aia din serial dar nu aveam lumanari si nu era 12 noaptea. de fapt, am incercat-o chiar azi cand a dat episodu iar la tv. oricum mie imi era frica mai mult sa nu cad ca ametisemlaughing) dar n-am auzit clopotei si nici urma de mary. si am gasit si site-ul din serial. e dragut. a, si o chema mary worth dar din cauza ca avea sange pe maini cand a gasit-o tatal ei ii ziceau bloody mary in povesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am incercat sa fac asta dar am auzit si eu legenda mai intai mi-a spus o colega de scoala apoi am vazut la mesaje de dincolo. Nu stiu daca este adevarat dar eu stiu legenda cu sicriul adica soar de asta stiu si mi se pare putin scarylaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plictisitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Bianca, Bloody Mary nu exista...acest lucru a fost la TV in mesaje de dincolo si asa mai departe...nu mai crede tot ce spune lumea ca vor doar sa para interesebti si sa te sperie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in asa ceva asta este doar o legenda este o prostie auzi...bloody mary...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e doar o poveste? big grin sau daca e adevarata in mesaje de dincolo MEl a trimis-o in cealalta lume big grin oricum eu nu cred big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am curaj sa o invoc