| wolder a întrebat:

Toata situatia asta mi se pare penibilalaughing!
Eu am decis sa devin ovo-lacto-vegetariana pentru ca asa VREAU!
Fiecare are dreptul sa ALEAGA ceea ce vrea sa manance daca eu consider carnea nesanatoasa si in plus NU imi place carnea.
NIMENI nu are de ce sa ma invinovateasca si NU are dreptul sa ma acuze.
Iubitul meu mananca numai carne cam asta e toata masa lui generala, NU am nimic cu asta, nu e problema mea, fiecare mananca ce vrea si ce ii place.
Dar acum el zice ca NU putem manca diferit si cand am intrebat de ce mi-a raspuns: `pentru ca nu e normal`rolling on the floor
Gandirea inapoiata ce o are ma DISPERA! Mi se pare ceva primitiv sa stai cu cineva si sa mananci ce mananca celalat pentru ca altfel Nu e NORMAL!
FIECARE are dreptul sa aleaga ce manacare ii place, daca ar fi fost asa ne-am fi ales partenerii dupa ceea ce mananca sa ne potrivim cu eilaughing)
I-am explicam frumos ca nu trebuie sa mananc ce vrea el, dar el tot ce mi-a zis a fost ca eu fac ambitie si nu vreau sa renunt doar ca sa fiu contra lui si ceea ce ma mirat a zis ca el trebuie sa ACCEPTE ca prostul.
Toata situatia mi se pare stupida. Frate mananc ce vreau nu trebuie sa renunte nimeni.
Ce parere aveti?rolling on the floor
Vreau parerea sincera! Multumesc!

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prietenul tau e cam capos dar si putin batut in cap.

| Cosmin86 a răspuns:

Foarte rar o sa vezi 2 oameni care mananca la fel, gusturile sunt diferite.

P.S. : cate carti de nutritie ai citit de ai ajuns la concluzia ca "carnea nu e sanatoasa" ( scuzi cacofonia )? Mai bine ramai la "nu-mi place" si atat, in general afirmatiile de genul starnesc reactii aiurea.

Apropo, Arnold manca si 3-4 kg de carne pe zi cand se pregatea pentru Olympia, si la varsta lui ( 65 de ani ) e mai sanatos decat majoritatea de 20 de ani de la noi din tara, si nu doar Arnold, mai sunt o gramada de exemple, asta ar trebui sa-ti dea de gandit.

Dar revenind la intrebare, corect, fiecare mananca ce vrea, in functie de gusturi, de obiective, etc.

| wolder explică (pentru Cosmin86):

Pai. Nu-mi place carnea si daca nu-mi place si nu o pot manca NUU ma intereseaza daca e sau nu SANATOASA!
Poate sa fie mancati-o voi, problema voastra, nu ma privestelaughing
Eu am zis din cate am citit ca e nesanatoasa, dar sincer cum spui si tu mai bine spun ca nu-mi place decat sa fac afirmatii gresite.
Asa ca imi cer scuze pentru eroarebig grin

| DeeaMarry a răspuns:

Si mie mi se pare destul de stupida situatia.
De ce l-ar deranja pe el ce mananci tu?!
E absurd.
Daca te iubeste, trebuie sa te accepte asa cum esti!

| nesuferit a răspuns:

Parerea me e ca trebuie sa-i zici lui asta.
Te inteleg prin ce treci, eu am un regim mai strict de alimentatie, multe mese, multa carne, si de obicei imi gatesc singur, si mi se pare normal ca fiecare sa manance ce vrea EL

| wolder explică (pentru nesuferit):

I-am explicat si lui, dar sincer e problema lui daca ma intelege sau nu pentru ca oricum stiu ca nu pricepe oricat i-as explicaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect.Dar ce legatura are cu Dragoste si sex?

| wolder explică (pentru anonim_4396):

Asta e o problema in DRAGOSTE!laughing)

| iulyluvy a răspuns:

Ai dreptate app am 11 ani si sunt vegetariana de... 4 ani! nimeni nu m-a convins sa mananc carne si nu o sa o faca imi place sa fiu asa! e dreptul meu si eu zic ca carnea de porc e otrava rosie

| Cosmin86 a răspuns (pentru iulyluvy):

Imi dau seama la 11 ani ce mult te pricepi la nutritie de afirmi ca e otrava rosie. copil mic, n-a citit o carte in viata lui dar "stie el" ca e otrava.

Mai bine zici ca nu-ti place si gata, decat sa aberezi

| iulyluvy a răspuns (pentru Cosmin86):

Oi fii eu de 11 ani da am iq mare pentru ca stau de o gramada de ani pe calculator
stau de la 2 ani si stiu mult mult mult prea multe la varsta mea deci am ceva in plus si nu mananc carne pentru ca o urasc si am vazut ca multi oameni fac cancer de la carnea de miel:/
apropo la 4 ani am parolat un calculator si la 7 ani vorbeam nu chiar fluent engleza si cunosc calculatorul mai bine decat orice copil la 11 ani si vreau sa fac un test iq sa vad cat imi iese

| Cosmin86 a răspuns (pentru iulyluvy):

IQ nu se dezvolta stand pe calculator happy

stii ca oamenii care spun "tiu mult mult mult prea multe" de fapt nu stiu mai nimic, nu? O sa vezi, cu cat citesti mai mult cu atat iti dai seama ca stii mai putin, si eu la varsta ta gandeam la fel.

Si eu la 7 ani programam in basic, pe un calculator HC ( care erau pe vremea aia ) si faceam joculete si alte tipuri de programe, dar nu am considerat niciodata ca "stiu multe multe multe"

"am vazut ca multi oameni fac cancer de la carnea de miel" serios? Eu am vazut vegetarieni facand cancer.

Si cam 80 % din informatiile de pe net sunt aberatii, uita-te pe site-uri de medicina, la articole scrise de medici, sa vezi de ce e buna carnea.

Carnea este cea mai buna sursa de proteine, creatina si altele. Parintii, bunicii, etc., mancau carne de 3-4 ori pe zi si au ajuns la batranete fara probleme si sanatosi.

| iulyluvy a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok daca nu te superi pe mine am cv de spus
daca ma contrazici in orice spun cum se face ca tu explice ceva mai greu de inteles unui copil ca mine
si. copii de azi si copii de atunci s-au schimbat is ff diferiti
la 7 ani tu cred ca nu stiai nici o injuratura dar aici copii la 7 ani injura mai tare ca copii din a 8