| Shadow136o a întrebat:

Treaba sta în felul următor
Am o relație serioasa, sănătoasă cu iubita mea, asa ca ne am decis ca pe viitor sa ne mutam împreună. Amândoi anul acesta vom împlini 20 de ani, ea momentan este la facultate, eu nu. Am decis sa nu merg la facultate imediat după bac. M am decis sa muncesc, sa fac banul meu. Ma bate un gând sa ma apuc și eu de o facultate, însă nu știu încă ce anume. Problema pe care mi o pun în cap este felul în care ne vom întreține noi. Dacă ne mutam, trebuie sa avem din ce sa ne întretinem și automat vreau sa îmi găsesc un loc de munca ca să ne putem întreține. Însă... daca ma apuc și de facultate, o sa îmi fie greu cu locul de munca. Asa ca ce m-am gândit eu... Sa îmi caut un loc de munca de acasă. Cu limba engleza stau destul de ok, laptop bun am, dar nu știu cum naiba mi as putea găsi un loc de munca de acasă și nici nu știu ce anume as putea face. Și nici nu știu daca pot găsi ceva sigur, de încredere. Obiectivul meu în principiu este sa îmi găsesc un loc de munca de acasă și sa câștig ceva mai mulți bănuți decât câștig acum. Cu 3000 lei cu tot cu bonuri de masa nu ne am descurca. Plus ca am și mașina și benzina costa, plus ca mai pot apărea unele probleme.
Am nevoie de sfaturile voastre legat de cum sa găsesc un loc de munca de acasă sigur și de încredere

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Am un prieten bun care lucreaza de acasa ca moderator de sugestii pe sectiunea cautari la platforma tiktok, poti cauta tiktok content moderator pe Romania, castiga destul de bine, lucreaza si de acasa, mai poti incerca si la call center digi tot pe sectiunea suport clienti, dar banii sunt mai putini.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Locurile de munca așa de acasă presupun totuși niște calificări nu doar putina engleza și un laptop.

Pare totusi că nu sunteți pregătiți de mutat împreună.

| Shadow136o explică (pentru suntserios):

Asa este, încă nu suntem pregătiti. De aceea trag tare acum, sa pun niște bani deoparte, și la toamna sa ne mutam. Amândoi ne dorim treaba asta pentru ca vrem sa ducem relația asta pana la capăt, sa facem un scop din ea

| relian a răspuns:

E bun macar ca intentionezi sa faci ceva laughing Eu zic sa o lasi mai moale, in curand iubita ta te va lasa, asa ca mai bine fii treaz, macar nu te vei simti ca lovit de tren cand se va intimnpla laughing

Daca iubita ta e la facultate si tu nu esti, pfff ai rabdare, cand apare altul, tu n-o sa mai fii pe nicaeri.

Asa ca traiesteti viata, munceste doar pentru tine, cand o sa fie sa gasesti ceva sigur, o femeie, sa ai casa ta, ori situatie cit de cit buna.

Tu nu stii cei aia sa fii la facultate, ea cu viata ei, tu cu viata ta, nu stiu dar parca prea visezi frumos laughing

Nu ai spus daca sinteti in acelasi oras.Asa daca e la scoala in orasul unde esti si tu, ar fi ceva sanse, dar daca e in alt oras, asteaptate la orice.

Sa afci bani, de ar sti careva tiar spune tie? Eu sa fiu, tu sa fii, ce faci? Pai faci tu, nu te apuci sa dai al toti laughing
Daca stringi bani e bine, dar ai grija sa nu cumva sa tii pape iubi laughing pune-i doparte si lasa-i acolo, nu-i cheltui pe mai stiu eu ce.

Pina una alta iubita ta nu-i nevastata, chiar de ar fi nu-i greu sa te lase laughing mai ales ca ea, voarba aia o sa fie licentiata, tu un pirlit.