| RAY a întrebat:

Tu crezi in independenta omului fata de altii sau in dependenta lui?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde la ce te referi. Fiecare persoana este independenta intr-un fel sau altul, fiecare dintre noi este raspunzator pentru faptele sale.

| RAY explică (pentru Andreeush):

Independenta fata de societate, la ea ma refer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dependenta

| ibaal a răspuns:

Cred in interdependenta! inevitabil depindem unii de altii, ala de la gunoi depinde de mine sa-l platesc, eu de el sa il ridice... de seful meu sa-mi dea salariul la timp, el la randul lui sa ii mearga bine firma pentru a ma plati pe mine si a-si pune mancare pe masa...etc laughing
o mare plasa de paianjen

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Suntem în mare măsură independenți, dar și dependenți de societate.