| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați, e urgent (pana la 6 trebuie sa găsesc o soluție). Ok, deci vara asta eu cu gasca mea de prieteni am cam făcut mișto gen sunam la sonerii și fugeam, cand treceau oamenii pe lângă noi uneori un baiat din gașca il/o întreba în ce an suntem și după făceam mișto și spuneam "ma frate, suntem în 2022"si chestii de genu. La noi în cartier e un magazin cu fereastra și odată au început 2 baieti sa facă mișto gen sa ceara un inoata cheluțu, întrebau dacă are cicpsuri cu rahat(înțelegeți voi), ca vrea o gamă de lamuie și chestii de genu dar eu cu ceilalți copii doar stateam acolo și radeam și începuse într-o perioada ca iasa și sa vina după noi, sa strige după noi etc și de atunci mereu mergeam cu gasca sa batem în poarta ca sa iasa soția lui și sa vina după noi(ne plăcea super mult când venea după noi și trebuia sa fugim) și acum regret super tare, ideea e ca ei îmi cunosc parintii inclusiv pe mine și acum câteva zile eu cu niste fete le-am lipit absorbante pe geam și a aflat mama, eu am mințit și i-am spus mamei ca nu noi am fost și ca doar a cerut odată un baiat cipsuri cu rahat și mama vrea sa mergem diseară la ei ca să lămurim problema dar cea mai mare problema este ca soțul ei(vânzătorul) m-a văzut și la fața și sunt singura pe care o cunosc după mine(v-am zis ca și pe mine și pe părinții mei ii cunosc) și i-am mai spus "nu e logic ca dacă ma știu nu mai mergeam la ei?" etc si a fost credubil dar va rog spuneți-mi ce sa fac diseară când vom merge la ei, dacă recunosc ca mereu mergeam și băteam sau faza cu absorbantele nu o sa ma mai lase afara și va rog sa ma credeți ca eu ador sa ies afara cu prietenii, o zi dacă nu ies afara simt ca mi s-a dus o viata întreaga deci ce sa fac sa nu ma recunoască sau ce sa zic ca sa ma creadă ca nu eu am fost? Când venea după noi sau la faza cu absorbantele eu stăteam cu fața spre ei dar la distanta și era și noapte, nu credeam ca ma vor recunoaște. Va rog din suflet ajutati-ma, jur ca dupa asta o sa ma las de toate prostiile de genu, doar sa scap de asta. Va rog din suflet ajutati-ma, dacă recunosc nu o sa ma mai lase afara pentru ca o sa zică ca umblu cu golani și o fac de ras dar dacă fac cumva sa mint poate o sa ma creadă și scap de probleme. Heeelp me va rog sunt disperata

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa recunosti, iti iei pedeapsa si pe urma sigur nu mai faceti glume din astea de rahat cum va place voua sa mancati cipsurile. Adica orice copil are dreptul sa se distreze, da pana la o limita a decentei...

| CristianaCrss a răspuns (pentru suntserios):

Stiiiu, dar înțelegeți-ma și pe mine, îmi cunosc mama bine și va zice ca umblu cu toți golanii și nu o sa ma mai lase afara, nu pot sa recunosc ca eu am fost asa ca dacă vreți ma ajutați bine, dacă nu asta e...

| suntserios a răspuns (pentru CristianaCrss):

Pai la cum va bateti joc de oameni nu ar avea dreptate?

| DoarBogdan a răspuns (pentru CristianaCrss):

Nu avem cum sa te ajutam, asta este singura varianta happy

| CristianaCrss a răspuns (pentru suntserios):

Nu, mereu spune ca prietenii mei sunt golani și ma influențează dar nu e asa, sinceră sa fiu du sunt mai golanca decât ei

| suntserios a răspuns (pentru CristianaCrss):

Pai atunci le face lor un bine daca te pedepseste putin

| CristianaCrss a răspuns (pentru suntserios):

Haideti va rog, spuneti-mi ce scuze ca sa bag când voi merge diseară. Ma gândeam sa ii zic ca eu am fost doar când a fost faza cu chipurile și de atunci nu am mai făcut nimic dar într-o zi nu ați vrut sa imi serviți la magazin și de atunci nu am mai venit, nu suntem singurii copii din cartier asa ca nu puteți sa dati vina doar pe noi, poate au fost alți copii sau poate au fost unii de pe strada și ii cunosc dar nu știu, sunt o gramada de fete care își prind parul în coada sus, m-ați confundat, nu eu am fost și tot feluri de vorbe de genu ca sa ma creadă dar cel mai probabil o sa zică "nu, tu ai fost, te-am văzut" deja se complica treaba deci... crying

| suntserios a răspuns (pentru CristianaCrss):

Se complica rau daca minti...

| CristianaCrss a răspuns (pentru suntserios):

Pai deja am mintit, i sa fie mai rău dacă afla ca am mintit deci... Nu o sa zic adevărul

| Drimmero a răspuns:

E ok, asa e la 10-11-12-13 ani

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Recunoaste... o sa te lase in cele din urma, zau asa.
Asta este, ai facut ceva, iti asumi ca un om matur responsabilitatea.

O greseala recunoscuta este pe jumatate iertata ^_^

Bafta!

| CristianaCrss a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu si in cazul meu, am zis din start ca nu vreau sa recunosc...