| kyjonopsy a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti tot ce stiti despre lentilele de contact.cat pot sa le port pe zi, cat costa, de ce trebuie sa ma feresc cand le port, daca voi mi le recomandati etc. FUNTA!

1 răspuns:
| Andreea114820 a răspuns:

Ele sunt mai de multe feluir:
sunt unele care poti sa le porti cateva ore
- unele care le porti o zi
- altele o luna
- altele un an
sunt si mai scumpe si mai ieftine depinde de material si de dioptrii
un pachet contine 6 lentile de contact
trebuie sa te feresti de apa,de praf,de fum, pentru ca daca se atinge de lentila poate sa ti se infecteze, sa ti se irite si sa nu poti sa le mai porti
cand le pui si le scoti trebuie sa te speli pe maini si sa te stergi cu un prosop care nu lasa scame
dupa ce le-ai dat jos le pui intr-o solutie care si ea costa scumpicel
daca ai ochii mai sensibili s-ar putea sa nu suporte lentila
sunt si avantaje si dezavantaje
eu una iti spun k ai putea sa incerci lentilele de contact dar nu pentru o peroada lunga de vreme
lentilele pot fi si de vendere dar si pentru schimbarea culorii ochilor
eu nu stiu de care vrei tu
sper ca te-am ajutat