| anonim_4396 a întrebat:

Va salut.
Am o sora vitreg (dupa mama) Mama vrea sa o cada din drepturi pe aceasta sora acresiva. Ea suferă de schizofrenie paranoidă. O bate mereu, o înjură, nu te poti înțelege cu ea.
A chemat salvarea si a luat-o la Spital 1 din Braila. Cei de la salvare ți-o poate lasă acasa forțat daca tu ca mama nu dorești sa semnezi?
Ce demersuri, formular trebuie pentru cădere din drepturi parintesti sau pentru internare de finitiv (daca se poate) in centru specializat. Menționez ca ea are 22 ani.

9 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Mama o bate pe ea sau ea pe mamă?

| Saveluc a răspuns (pentru mentholinks):

Te rog sa citești pana înțelegi. Cred eu ca am fost destul de explicit.

| mentholinks a răspuns (pentru Saveluc):

Dupa cum ai formulat se poate intelege si una si alta. E vina ta nu sunt eu prost.

| Saveluc a răspuns (pentru mentholinks):

Imi pare rau ca nu m-am facut destul de explicit. Unde nu ai înțeles?

| mentholinks a răspuns (pentru Saveluc):

La partea cu bataia. Cine bate pe cine? Schizofrenia e boala grea, si eu am intr-o forma mai latenta.

| Saveluc a răspuns (pentru mentholinks):

Ea o bate mama

| alin131 a răspuns:

Ar trebui sa incerce sa o vindece, nu sa o alunge...

| Saveluc a răspuns (pentru alin131):

Nu vrea sa ia tratamentul

| alin131 a răspuns:

Desi medicii spun ca e boala mintala, Dumnezeu spune ca sunt demoni.

Rugati-va pentru ea, si cu ea.