| Dutzulescu a întrebat:

Va salut.Sir Alexander Fleming, inventatorul penicilinei, inventie care a salvat si inca mai salveaza milioane de vieti. Ce-i lipseste acestui om sa ajunga sfant pe calendarele credinciosilor? Stefan cel Mare si Sfant a ajuns sfant pentru ca a construit manastiri, dar stim cu totii ce moravuri avea.Eu daca voi construii 10 stadioane, nu voi fi jucator profesionist de fotbal.
Comentati.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Sigur ca nu vei fi fotbalist profesionist ci doar constructor de stadioane. Chestiunea cu Stefan cel Mare o vagabonteala a labagiilor din BOR. Poti sa construiesti o suta de biserici insa daca calci o baba cu bicicleta trebuie sa raspunzi in fata legii cum este firesc si nu sa te faca sfant, dar cum am spus cine face sfinti astia!? trantori din BOR aceste capuse la banul public (bugetul statului) si la donatiile fraierilor sa ne vanda gogosi, cica sfintite si ca face legatura spirituala intre noi si Dumnezeu. Si fraierimea crede, o lume neevoluata inca pentru a-si insusi realitatea si adevarul.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca religia nu recunoaste importanta medicinei implicit a stiintelor exacte.Sau dau poate cel mai celebru exemplu din istorie cu acel personaj(ghici cine) care a sustinut pana in ultima clipa a vietii ca pamantul este rotund.Si papa l-a ars pe rug numidu-l eretic."Si totusi se invarte". O victima. O pierdere inimaginabila pentru omenire
Religia e cea mai organizata si complexa institutie de infaptuit crime mascate.De ce crezi ca Vaticanul are fix 1000 de locuitori si o securitate mai buna ca Anglia(locul 1 mondial la siguranta publica, conform statisticilor din 2009) si nu permite stabilirea strainilor pe teritorul tarii
Pentru ca acolo se invart bani, secrete care manevreaza omenirea

| Dutzulescu explică:

@TILICA. Iti apreciez punctul de vedere, n-am sustinut nici-o clipa ca Stefan cel Mare si "Sfant" a carat el roaba cu caramizi pentru manastiri, iar unii sfinti au fost facuti sfinti cam cum se dau funditele pe TPU.In privinta acestui Ernest Duchense, a folosit el ceva ciuperci pe animale, insa eu vorbeam de oameni. Iar eu nici macar constructor de stadioane nu voi fi. tongue
Multumesc pentru raspuns.Imi place sa discut cu oameni care au argumente.winking
@onutzu.Total de-acord.
Va salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pe naiba chiat sir asta a inventat penicilina sau a descoperito? Ernest Duchense a folosito mai demult pe animale care la rindul lui a luat-o de la unele triburi salbatice, Sfintii nu se fac precum se dau medaliiile la cotroceni, Stefan cel Mare nu a construit el biserici ci au fost construite din porunca sa pe circa saracilor si nu se pune cu gigi bekalii care a dat bani pentru constructia multor case si biserici, tu daa vei contruii 10 stadioane te vei numii constructor de stadioane