| Viorel199 a întrebat:

Va spun povestea mea, mi s-a intamplat sa merg la o vrajitoare acasa pentru ca eram prieten cu baiatul ei, din ziua acea viata mi s-a schimbat. Intr-o zi familia lui m-a invitat la plaja sa sarbatoareasca ziua mortilor, mentionez ca eram in Spania si eram copil aveam 12 sau 13 ani atunci, in seara respectiva familia lui a inceput sa faca un ritual, dansau si cantau in limba portugeza, ceilalti cantau la tobe. Pe urma cand femeia aceasta a terminat sa cante si sa danseze a venit la fiecare in parte si i-a luat in brate dar la mine s-a oprit si m-a intrebat ceva in limba portugeza. Ei erau bolivieni, dar vorbeau si limba portugeza m-a intrebat ca de ce m-am speriat sau nu stiu, asa mi-a zis pe urma baiatul lor... dupa o perioada de timp au inceput sa se intample lucruri negative in familia mea, am inceput cu drogurile(in momentul de fata nu mai consum) surioara mea a decedat de pe o zi pe alta de miocardita, maicamea s-a imbolnavit si ea de cancer dar a fost extirpat de la inceput si tatal meu are probleme cu inima si el dar in cel mai rau caz sunt eu. Intr-o seara ma simteam rau, simteam panica fara nici un motiv, eram foarte negativ nu stiam de ce si intr-un moment am simtit o entitate rea cum a intrat in mine, am inceput sa tremur foarte tare, miscam din tot corpul foarte brusc si radeam dar cu alta voce. A durat vreo 5 minute aceasta chestie, eram singur acasa dupa care am adormit fara sa vreau, nu am spus la nimeni doar dupa vreo 2 ani i-am spus lui mama mea dar nu m-a crezut, zicea ca aveam halucinatii pentru ca dupa acea chestie ce mi s-a intamplat am inceput sa aud voci, mai ales cand ma rugam si m-am imbolnavit. asa zic doctorii, eu stiu ca am fost posedat pentru ca l-am simtit, avea putere si era o energie foarte rea ca un monstru...ce imi recomandati sa fac? De atunci sufar si nu pot iesi din casa unde ma duc sunt speriat si oamenii ma trateaza cu dispret, va rog doar raspunsuri serioase.

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu pot sa îmi dau seama dacă faci mișto sau vorbești serios.
Dacă vorbești serios toată treaba asta ar avea o explicație.

Fiecare tara are obiceiurile ei, probabil ca și în familie lor era o tradiție pe care o făceau în fiecare an fără sa fie ritual satanic.
Dacă sora ta a murit de probleme cu inima, iar tatăl tău are probleme cu inima a putut fi o boala moștenită de la tata.Ea fiind mai mica și ne depistata cu problema respectiva a cedat mai repede, tatăl tău fiind adult și mai puternic a ținut în frâu problema.
Mama ta a putut sa facă boala tot asa ereditar, sau pe baza de stres.Iar tu chiar sa ai o imaginație bogata în urma consumului de droguri.
E simplu.

| SilentRain a răspuns:

Du-te la o biserică, caută un preot

| Dismally a răspuns:

N-are nici o legatura ce ai patit tu cu practicile lor. Dar am si eu o intrebare, daca erati in Spania iar ei erau bolivieni (in Bolivia limba oficiala e tot spaniola), de ce vorbeau in portugheza?

| Viorel199 explică (pentru Dismally):

Ritualul acela care lau practicat era pentru a fi posedati de (santos) sfinti tradus in romana si aceaia erau portughezi vorbeau ei prin corpurile lor

| Dismally a răspuns (pentru Viorel199):

Ai prea multa imaginatie.

| ionur a răspuns:

Și zici ca toate astea s-a întâmplat.în Spania? -_-

| Viorel199 explică (pentru ionur):

Atunci cand am simtit prezenta acea eram in Romania deja

| ionur a răspuns (pentru Viorel199):

Cred ca știu acum de ce -_o

| Viorel199 explică (pentru ionur):

Spune-mi de ce

| ionur a răspuns (pentru Viorel199):

Nu cred că ești pregăti sa ști de ce -_-

| ionur a răspuns (pentru Viorel199):

Https://ibb.co/kSh85Dg

Uite sa nu te speri.))))))))