| MirceaCalNebun a întrebat:

Vecinului i-a luat o ora sa porneasca masina si sa plece la munca, oare poate avea un accident? E normal sa conduci o masina care pleaca atat de greu?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Nu.

| goguPatent a răspuns:

Nu are nicio legatura una cu alta.
Odata ce a pornito masina poate merge perfect.

| SharpEagle a răspuns:

Singura situatia in care vad probabilitatea unui accident ar fi daca i-ar muri motorul intr-o intersectie sau pe o cale ferata si n-ar reusi sa-l mai porneasca si sa plece de acolo.
In rest, nu prea vad impact. O masina care porneste greu, odata pornita, treaba asta n-ar mai trebui sa aiba legatura cu restul functiilor masinii, decat daca problema e una mai extinsa, care sa afecteze si alte aspecte, dar asta doar la un service se poate vedea. Adica, masina ar trebui sa poata frana, vira, are alternator care deserveste consumatorii, poate schimba viteze samd.