| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Voi cand faceti dus: dimineata sau seara? Si de ce dimineata? De ce seara?

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Seara, pentru ca trebuie.
Nu pot sa ma culc murdar, iar in plus, dusul ma relaxeaza.
Sa fac dus dimineata e cam aiurea, pierd mult timp si ma simt mai sensibil dupa el.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu fac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Bravo!

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Mint, mai fac uneori o dată pe lună sau ceva gen.

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu fac doar de zile mari, ziua mea, craciun, revelion, paste.

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci fac baie, jacuzzi ceva.

| Lioana a răspuns:

De obicei seara dar nu e o regula.
Uneori fac si dimineata. De ce seara? Ca sa ma culc seara curata in pat.
Si nu-mi place ca cineva sa se pună plin de transpirație seara langa mine in pat.

| gemeni6226 a răspuns:

Seara pentru ca e mai bun somnul dupa.

| Nirvanaaa a răspuns:

De obicei dimineața. De ce? Ca atunci prind și eu apa calda.

| Floridori a răspuns:

Si dimineata, si seara.Plus de cate ori este necesar in timpul zilei, mai ales vara.

De ce? Deoarece pentru o igiena cat mai buna, este necesar sa faci dus cel putin de doua ori pe zi.
Ziua se transpira din cauza activitatilor, pe langa bacterii, fungi si virusuri pe care le caram dupa noi, iar noaptea, se transpira si se creeaza mediul propice bacteriilor.

Da, spalatul excesiv nu este tocmai ideal pentru piele, dar produsele adecvate plus apa rece (pentru cei mai curajosi), pot fi de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac dus deloc, imi place sa stau asa jegos, sa put.

| sweetys a răspuns:

Cand avem apa calda. Sau daca ne perimte timpul la munca. Lasand gluma. Nu am un orar fix de facut dus. Depinde de mai multi factori. De obicei fac dus dupa ce vin de la munca, si lucrand in schimburi, fac si dimineata si la pranz si seara. Iar daca e zi libera fac seara înainte de somnic, sau de cate ori simt nevoia, mai ales vara cand transpiri, plus ca mai merg si la sala si trebuie sa fac dus dupa ce vin. Cel putin eu nu pot sa am un program fix de facut dus, dimineata sau seara.

| vodami92 a răspuns:

Indiferent! da seara e bine! ca ai apa calda! ziua daca nu ai! atunci incalzesti! ca nu ai ce sa faci!