| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceți când simțiți că totul e nașpa în jurul vostru, că haosul/răul iar apare? Ce strategii folosiți?

Iar întrebarea la care caut cel mai mult răspuns ar fi...

Cum vă raportați la un nou rău după mult bine? Adică atunci când e doar rău parcă te resemnezi cu toate, te obișnuiești cu el, dar după ce a fost un bine și o pantă lină a vieții tale, când chiar ai spus că nu mai ai nimic, cum te comporți când apare iar haosul?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Ignor haosul din jurul meu si ma concentrez pe mine insami. Caut bucurie in orice imi e la indemana.

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am lumea mea, nu ma bazez pe chestii din exterior.
In orice intamplari nasoale as ajunge, abia astept sa ma intorc la rutina mea.

| SilentRain a răspuns:

Toată viața mi-a mers prost, atât de prost încât mă speriu când îmi merge bine laughing
Pai ce sa faci? E timpul sa te retragi nițele, și să analizez la rece situația
Te ajuta foarte mult sa vorbești despre problemele tale

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Aici gândim la fel laughing
Și mie când mi se întâmplă chestii happy îmi spun să nu mă bucur prea mult pentru că după vin cele rele. Și eu cred că mai mult sunt relele decât bunele, dar acum chiar venise câteva luni bune, și acum iar sună a o furtună. laughing

| Dismally a răspuns:

Imi gasesc linstea interioara care ma va ajuta sa trec peste situatiile dificle, incerc sa rezolva ce poate fi rezolvat, sa accept ce nu se poate rezolva si sa merg mai departe. Tu?

| Marius22222222222 a răspuns:

Incerc sa retrăiesc in mine acel bine.asta mă calmează îmi dă o speranță că va fi din nou acel bine

| Marius22222222222 a răspuns:

Atata știți unii din voi

| CleanHeart a răspuns:

In tot haosul asta eu tot optimista rămân și tot ce vreau și îmi place fac sau măcar încerc, ce facem daca ne gândim of mă doare o mana, of mă doare capul, of viața e grea, viața e buna de experimentat și la cate sunt de descoperit nu ne ajunge și noi tot nemulțumiți suntem și supărați că ne.am zgâriat puțin, viața făină ți-o mai și faci că de aia avem creier, 2 mâini și picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce labă? Te referi la ce cred eu? Sau auzisem că mai înseamnă termenul? Cred că întrebarea pare destul de profundă și serioasă pentru a primi un răspuns mai complex și mai elegant.
Și da, chiar aștept răspunsuri serioase.
Dar na, trebuie să accept orice părere, așa că nu mă voi înfuria prea tare, fiecare cu strategia lui. happy Dar recunosc că mă cam înfurie și irită exprimările de genul.

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai la 27 de ani nu stii ce inseamna termenul? Patricia...

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-ai găsit și unde sa ceri păreri serioase.mmm

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Îl cunosc, nu am trăit chiar pe Marte, dar oricum nu am să ți-l descriu ție aici, e ceva vulgar din punctul meu de vedere și poate ar avea doar o conotație pur sexuală provocatoare în comunicarea cu soțul/iubitul și aia doar într-un moment de frenezie cumplită.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Elimin problemele și mă feresc de alte probleme.

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

"și poate ar avea doar o conotație pur sexuală provocatoare în comunicarea cu soțul/iubitul și aia doar într-un moment de frenezie cumplită."

In ce comunicare cu sotia daca eu imi fac asta mie si singur? Wow.
Si de ce crezi tu ca "frenezia" e negativa ca sa o numesti "cumplita"?
Ai avut vreodata vreun act?

In plus, ti-am raspuns sincer.
Eu asta fac si ma simt super dupa. Eliberat si relaxat, gandurile negre dispar. happy

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Da, mulțumesc de sinceritate. Asta apreciez, ca oamenii să fie sinceri chiar și cu cele mai tâmpite chestii pe care le fac. Dar cred că ar fi sunat mai frumos să o numești masturb. Zic... Și da, evident că toată lumea, cred că este de acord că, masturb. este un proces eliberator, chiar te detașază și destresează. Deci am să țin cont de asta laughing
Frenezie cumplită, mă refeream că dacă hormonii mei o vor lua razna și ai soțului/partenerului meu în acea frenezie de hormoni poate voi accepta și un limbaj de genul(sau pentru a pipera lucrurile, deși nu văd mare picanterie în limbajul de genul), dar altfel nu, cu atât mai mult de la bărbați.
Prin act, la ce fel de act te referi? happy Dacă e de masturb. îți dai seama că nu cred că există om care să nu o fi făcut măcar o dată în viață. happy

| LaviniuA a răspuns:

Cand e rau, eu una zac in pat cu zilele si dorm sau aproape dorm. Ma mai ridic cand simt ca chiar intepenesc. Fac doi pasi, beu putina apa si ma culc la loc.
Visele ofera multe raspunsuri si nu numai.

Totul e naspa nu doar in jurul nostru, ci si in noi. Ai fost vreodata intr-un autobuz cu un boschetar care duhneste? In cazul asta e clar de ce e totul naspa in jur. Ma rog... intelegi paralela.

Acuma rau si bine... e relativ.
Uite o parabola:
Un barbat avea un calut frumos happy
Si intr-o zi ii da drumul la pascut si nu se mai intoarce sad Satenii ii spun "ce ghinion", dar el zice "meh om vedea".
Urmatoarea zi calutul se intoarce si aduce cu el inca un calut frumos hehe... Satenii ii spun "ce noroc", dar el zice "meh om vedea".
Urmatoarea zi fiul sau se urca pe calut, cade si isi rupe piciorul. Satenii din nou zic "ce ghinion" si el zice "meh om vedea".
Apoi incepe razboiul si il da inapt pe fisu, ca are piciorul rupt. Satenii iar zic "ce noroc" si el zice "meh om vedea".
Mai era parca ceva, dar am uitat.
Deci niciodata nu stii cand raul de azi devine binele de maine.