| 夢想家兩次 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre tatuaje?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Africanii s-au civilizat si au renuntat la ele. Noi o luam inapoi si zicem ca sunt civilizati!

| 夢想家兩次 explică (pentru Salontanul):

De ce vezi tatuajele ca pe ceva ''necivilizat''?

| Salontanul a răspuns (pentru 夢想家兩次):

Pentru ca le faceau africanii, indienii si amerindienii cand erau salbatci. Intre timp la ei nu se prea mai fac. Au inceput europenii.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu sunt un fan al lor, 90% dintre ele consider ca sunt urate

| MaliciousDeath a răspuns:

Imi plac.Mi-ar placea sa am, dar si sa fac.Momentan ma multumesc ca am un frate mai mic care m-a lasat toata vara sa experimentez pe pielea lui(cu markere si linere, k) si mi-a adus si cativa cobai.

| CaSiHai a răspuns:

Super tare as vrea sa imi fac unu cand ma fac mare

| xr0sioRx a răspuns:

Sunt super, dar conteaza si ce iti tatuezi straight face nu-ti face tot felul de prostii, o sa le ai toata viata pe piele, ceva simbolic.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Am o părere bună. Dacă vrei neapărat să îți faci un tatuaj (sau mai multe) și consideri că e un bun mod de a te exprima, eu nu am absolut nimic în potrivă, ba chiar încurajez acest lucru. Până la urmă, fiecare are dreptul să facă ce vrea cu corpul lui.

| VeldroN94 a răspuns:

Eu nu am o parere buna despre tatuaje, daca iti faci, fa doar 1 nu 20 sa ai pe tot corpul si sa fie ceva simbolic

| Diana_Diana_Þ_1992 a răspuns:

Că sunt super!

| Alexandru_Chiliuță_1989 a răspuns:

De vreme ce si eu am tatuaj (numele meu,pe japoneza, pe spate coloana), o parere destul de buna. daca doresti sa-ti faci un tatuaj, sa fie ceva reprezentativ. o schimbare in viata ta, tatuajul e ceva ce te va insoti tot restul vietii tale, e o decizie importanta happy

| zebra3537 a răspuns:

Nu sunt fan al tatuajelor, insa sunt cateva care mi se par dragute de exemplu cel pe care il are rihanna. Cele care ilustreaza animale si care sunt foarte complexe mi se par... uratele.

Daca esti fata iti recomand tatuajele temporare ce seamana cu niste bijuterii. Se aplica cu apa si raman aplicate pana la 10 zile. Eu am luat de pe GoldTattoo.ro si mi se par super, o sa imi mai iau si pentru revelion.