| GabrielaJust4Fun a întrebat:

Voi ce părere aveți, mai merită să-ți faci o relație în ziua de azi? Mai merită să faci un copil in ziua de azi? Mai merită efortul? Părerea mea este că nu, relațiile din ziua de azi nu mai țin, azi le ai, mâine nu le mai ai. Cum sa te gândești să-ți faci o familie dacă lumea este pe interes, rea, obscură, meschină iar fiecare caută să te aibă cu ceva la mana? Cum sa faci un copil in ziua de azi când în școli e junglă iar copiii din ziua de azi sunt in stare sa te ia pe tine (adult) la bătaie. Cum să-ți faci o familie in ziua de azi dacă nu ai cu cine? Cum?

Aștept părerile voastre happy

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Daca ti-e frica de urs nu vei intra in padure, pe principiul asta sunt si relatiile. Viata merge inainte,, nu ai gasit consoarta potrivita, e perfect ca exista si alte persoane cu care fara sa vrei sau nu te vei astepta sa-ti continui viata de cuplu/casnicia.

| GabrielaJust4Fun explică (pentru Drimmero):

Cam așa este... viața e imprevizibila. Multe comentarii pozitive observ pe aici, e un lucru bun. happy

| Drimmero a răspuns (pentru GabrielaJust4Fun):

Scopul in viata nu e cumva perpetuarea speciei? Cu asta s-a spus totul.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa gandesc ca tine. Mai ales daca ai fata cine stie ce prostii face si ajunge curva pe bani multe ajung asa din nefericire. Stabilitate emotionala relatie cu greu se gaseste. Ba e urata sau ceva nu e bine la ea dar unii accepta sa nu ramana singuri. Daca vrei sa traiesti cu adevarul in viata stai singur, daca vrei sa fi mintit sau sa mergi la risc cum zic eu poti incerca cu relatiile si vezi ce iese.

| whatevernvm a răspuns:

Și soluția ta ar fi sa înceteze rasa umana sa existe?

| GabrielaJust4Fun explică (pentru whatevernvm):

Nu am spus asta. Oricum o sa înceteze să mai existe ea singură pentru că se mănâncă între ei.

| RAY a răspuns (pentru GabrielaJust4Fun):

Fara sperante nu are rost sa traiesti

| RAY a răspuns:

Nimic nu are nici un sens,scop,nici un drum nu este mai bun ca altul, viata este un culum de experiente,directi infinite cu rezultate diferite, nu poti stii viitorul sa spui ca toate drumurile tale vor fii bune sau rele, conteaza sa intalnesti un barbat de calitate cu care sa faci o familie, sa aii copii ca cu asta ramanem in viata, asta e singurul asa zis scop biologic copii in rest toate se duc, stiu ca e greu, dar daca nu incercam pierdem mereu

| Emma30555 a răspuns:

E relativ, totul depinde de ceea ce ne dorim noi. Dar nu am o viziune asa negativa aspra lumii în care trăim. Oamenii asa au fost mereu, unii mai buni alții cu o capacitate mai mica de înțelepciune căci răutatea vine din teama amestecata cu lipsa de educație și lipsa unor valori. Depinde de noi sa ne găsim anturaj bun, prieteni buni și depinde de noi sa găsim o modalitate ca să ne fie bine. Familia o faci dacă simți ca ti dorești asta, dupa ce îți găsești persoana potrivita.