| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca iadul este in centrul Pamantului? Ce urmari ar veni daca lumea ar sti ca iadul este in centrul Terrei? Uitati link-ul care m-a inspirat sa pun aceasta intrebare: http://www.youtube.com/watch?v=GJpQ0i1XYqY

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Imediat ce am citit intrebare m-am si gandit la video-ul respectiv. Nu stiu daca e trucat sau nu, insa in orice caz, nu exista niciun Iad in centrul Pamantului. Iadul este considerat un loc imaterial de catre cei care cred in asta, deci nu poate exista la nivelul lumii in care traim, la nivel fizic. Nu stiu care este treaba cu sunetele acelea, dar daca sunt reale, cu siguranta au o explicatie logica, indiferent daca a fost descoperita sau nu. Oricum, in centru Pamantului nu este nimic altceva decat lava si restul materiei din care este comups.

| mihaitaLGP a răspuns:

Prietene acesta este un mesaj de indoctrinare pentru oamenii naivi si lipsiti de cultura.

Tot ce sustin astia se stie deja.
Nu este nimic nou sub soare.

In concluzie este senzatia/sentimentul interpretat de subconstient bazat pe o teorie religoasa.

Uite ce se afla in centrul pamantului.

http://www.descopera.ro/......pamantului

| victorr_3274 a răspuns:

E trucat.