| Shalom a întrebat:

Voi credeti in "chemarea sangelui"? Ati avut experiente in acest gen?

8 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cred doar în dragoste, cu o legătură mai puternică decât a sângelui.

| Shalom explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Dar eu ma refeream la persoanele care nu s-au cunoscut niciodata...deci nu poate fi vorba de dragoste

| T0T a răspuns:

Chemarea străbunilor.

| vaporwave a răspuns:

Pai, am cautat pe net si nu am gasit prea multe, deci o sa te intreb pe tine: ce e aia?

| Shalom explică (pentru vaporwave):

Se refera la faptul ca persoanele cu acelasi sange (parinti-copii, frati etc.) care nu s-au cunoscut niciodata, la un moment dat in timpul vietii se vor intalni in imprejurari neasteptate... unii le numesc coincidenta, altii sunt convinsi ca e "chemarea sangelui"

| vaporwave a răspuns (pentru Shalom):

Pare dragut, mi-ar placea sa fie asa, dar e cam greu sa afli daca e legit sau nu
De fapt cam imposibil
Nu cred ca mi s-a intamplat asta, dar daca, ca prin minune ar fi asa, probabil s-ar numi incest

| Shalom explică (pentru vaporwave):

De ce incest? nu inteleg

| Potocean_Ramona_1975 a răspuns (pentru Shalom):

Da,la varsta de 46 ani mi am cunoscut cei 3 frați de pe mama, eu fiind cea mare și crescuta de bunicii paterni, ma consider o norocoasa, deci estechemarea sângelui, sau viata bate filmul...