| RAY a întrebat:

Voi credeti in premonitii? Acum cateva zile am visat un obiect pe cer care se misca iar in urma ei doar foc,i-am povestit lui mosoti,asa ceva nu am vazut niciodata,apoi am vazut racheta chineza, era acelasi obiect, poate fac o corelatie eronata,dar eu nu urmăresc doc, filme de razboi, asa ceva nu am vazut. As vrea sa nu se implineasca visul in realitate, pot dovedi ca i-am scris lui inainte de a fi lansata racheta

13 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu cred, nu exista premonitii reale, visele sunt irelevante pentru realitate indiferent de subiect.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Vom vedea in viitor daca am dreptate, visul era un razboi cu rachete

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Vom vedea, da.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Uite ca s-a implinit

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu cred ca va fi implinit visul, ca daca va fi, va fi sfarsitul lumii, ca daca unu incepe cu rachete nucleara, adios.

| RAY explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Wow se implineste visul, dar era un razboi

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru RAY):

Totul depinde de noi, de fiecare în parte. Oamenii încep războiul și tot în puterea lor stă să îi pună capăt.Nu ai nici premoniții, nici vise căci asta e realitatea.Lumea este în "fierbere". Întrebarea este nu cum ci când va izbucnii un eventual război căci este nevoie doar de o scânteie.

| RAY explică (pentru JOHNtheADVISOR):

As vrea sa impedic asta

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu stiu sa raspund cu certitudine, dar iti voi da un exemplu din viata persoanala! Eu sunt pasionat de tot ce tine de macabru(filme, poezii, romane, etc, etc.), iar cand eram mic si nu consumam nimic din ce tine de acest domeniu, aveam cosmaruri! Unul din acele cosmaruri care m-a marcat si pe care l-am tinut minte, era cu un clown infricosator, iar el avea putere atata timp cat mie mi-era frica de el! Odata ce i-am aratat curaj, nu a mai avut putere asupra mea! Cativa ani mai tarziu am citit romanul IT de Stephen King, iar in acest roman este vorba despre o entitate care de cele mai multe ori ia forma de clown(poate lua forma fricilor tuturor aproape), iar daca iti invingi frica nu mai are putere asupra ta! O fi o coincidenta, o fi o premonitie cu privire la pasiunea mea, nu stiu, dar m-am gandit ca e ceva relevant pentru acest subiect!
Scuze daca e vreo greseala de scriere, am scris repede de pe telefon!

| isemilia a răspuns:

Daca te referi la bucata aia deja a cazut in Oceanul Indian, asa ca nu mai conteaza atat de tare. Si da, si eu am mai fost in astfel de situatii.

| RAY explică (pentru isemilia):

Sincer numi venea sa cred ca se adeverește ceea ce am visat, nici eu nu cred in premoniții, dar and am vazut, am spus ce naiba

| isemilia a răspuns (pentru RAY):

Poate a fost doar o coincidenta, atunci.