| oBanană a întrebat:

Voi credeti in zodii? Eu unul cred. Cred in calitatile zodiilor, nu in horoscopul zilnic. Aia mi se pare o prostie. Dar partea astrologiei cu compatibilitati intre zodii chiar o cred. Spre exemplu, prietenii mei cei mai buni au compatibilitatea cea mai mare cu zodia mea (si nu i-am ales dupa asta, ca sa stiti!). Am fost intr-o relatie cu cineva, iar acea persoana avea zodia cea mai slab compatibila cu a mea. Si am sfarsit exact asa cum "a proorocit" in zodiac. Repet, nici in acest caz nu m-am luat dupa zodii, pur si simplu asa s-a potrivit. Revenind, ce parere aveti despre zodii? big grin

5 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Nu cred în nimic ce ţine de zodii.
Nu am citit decât odată despre zodia mea şi acolo scria că zodia cu care nu sunt deloc compatibilă este Taurul.
Şi totuşi, cea mai bună prietenă e mea este în zodia Taur.

Şi mai cred că dacă aş fi fost altă zodie, viaţa mea ar fi fost aceeaşi.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu stiu ce sa cred laughing, daca Luna ne influenteaza, de ce nu ne-ar influenta si alte planete, macar modul de gandire? Mie, intr-un fel, imi miroase a autosugestie, dar sunt persoane care nu sunt cu horoscopurile si tot sunt cum spun horoscopurile, de exemplu eu sunt scorpion, cu sexoşenia si pornachele nu m-au nimerit [inca laughing], dar cu introvertitul, hipersensibilitatea si astea, da (loialitatea si sinceritatea nu stiu daca sunt autosugestie, dar razbunarea e); am o prietena in zodia pesti, suntem la fel (racii, scorpionii si pestii seamana mult, cica), daca am sta o luna impreuna ne-am sinucide la cat de negativiste suntem laughing, in cazul asta negativismul venind din hipersensibilitate. La o anumita zodie scrie ca ii place sa fie inconjurata de prieteni si agitatie mereu, stiu vreo 2 persoane care se potrivesc, balantele sunt cu moda, cica, o fosta colega e asa, hmmm thinking O fi sau n-o fi, incerc sa nu cred, pentru ca nebanuinte sunt caile autosugestiei (citeam undeva ca o sa ma casatoresc din mila si o sa fiu nefericita, uneori mi se face mila de unul sau altul si imi spun ca o sa ma cucereasca daca il las :O, la urma urmei e mai bine sa te cucereasca cineva decat sa cuceresti, desi teoretic, ai cucerit tu primul/prima). Daca n-ai inteles mare lucru, nu-i bai. laughing

| oBanană explică (pentru Mădă0611):

Ba am inteles, foarte tare raspunsul tau smug. Poate ca am priceput ca amm... si eu tot scorpion sunt laughing)) si noi avem o gandire mai ciudata rolling on the floor.

| Wøodenpints a răspuns:

Trebuie să fii idiot să ai impresia că măcar 0, 0001% din horoscop e adevărat.

| AndyLavy a răspuns:

La mine se potriveste aprox 90% din ceea ce se spune despre zodia mea...deci da cred.cat despre compatibilitate..si aici s-a nimenit, de cele mai multe ori.
Acum depinde, nu la toate persoanele se potriveste, depinde. Unele lucruri sunt identice, altele nu.
Eu cred asa ceva si am citit cam tot ce era de citit despre zodia in care sunt, si asta nu cand eram mai mica, deci nu pot spune ca a avut vreo influenta asupra mea.