| anonim_4396 a întrebat:

Voi la cate zile va spalati parul fetelor? Deci eu o fac tot la doua zile, mi se unge f tare, nu-l mai suport.
Mentionez ca folosesc sampon gama Kerastase densifique pentru ca e si rar si subtirel.
Voi ce folositi?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai cum sa nu îl ai rar dacă te speli asa des. Cu cat te speli mai rar cu atât parul se îngrașă mai târziu.

| SilentRain a răspuns:

La 3 zile, Schwarzkopf gliss baslam si sampon

| Emma30555 a răspuns:

Între spălări poți folosi și un spray șampon pentru spalare uscata. Practic îți dai cu acel spray și nu se mai vede deloc gras, chiar îți dă și volum. Când nu ai timp sau vrei sa mai treacă o zi doua pana îl speli normal îl poți folosi pe acesta, e foarte bun

| GirlOnline81 a răspuns:

Folosesti cumva si balsam? Daca da, e posibil ca atunci cand il aplici sa iti atingi si radacina; asta poate fi o cauza care iti poate ingrasa parul mai repede.
Eu folosesc produse din gama John Frieda.

| pumpkinky a răspuns:

Nu folosesc balsam si nici masca, poate odata la luna dar pun doar la varfuri, nicidecum la radacina si cand folosesc balsam procedez in ordinea aceasta: sampon-balsam-sampon, citisem undeva ca dupa balsam mai trebuie samponat odata

| Adelina2000000 a răspuns:

Odata pe saptamana

| SoRyNa512 a răspuns:

Buna!

Eu folosesc sampon de la Schwarzkopf Gliss repair and protect si pe langa asta un balsam de la Kallos care imi face parul sa se descurce mai usor la pieptanat. Eu am parul trecut de mijloc cu vreo 4 cm si am 1.40 m si imi spal parul de 2 ori pe saptamana. Nu trebui sa il speli de multe ori deoarece se va ingrasa.

Sper ca ti.am fost de ajutor!