| anonim_4396 a întrebat:

Voua nu vi se pare ca timpul trece prea repede?

Răspuns Câştigător
| LaurC a răspuns:

Ba da. Si chiar ma intrebam astazi, cum ar trebui un adolescent sa profite de perioada asta a vietii. Pai...cum?
Simt ca s-a schimbat ceva, ca traim prea intr-un haos total. Ar trebui sa facem ceva care sa ne bucure, in fiecare zi sa fim atrasi de un lucru, indiferent daca e patetic sau nu.
Timpul trece repede. Trebuie sa profitam. Dar avem noi ambitia necesara de a ne propune asta a doua zi?

| anonim_4396 explică (pentru LaurC):

Exact asta simt si eu, ca s-a schimbat ceva. Numai ca cei mai multi cu care vorbesc despre chestia asta fac o fata de parca ar vrea sa spuna ca am luat-o razna big grin

| LaurC a răspuns (pentru anonim_4396):

Unele persoane nu sunt in stare sa tina o discutie serioasa. Acum depinde si cu cine alegi sa porti o astfel de convorbire.

| eliaclodia a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica iti pare ca se invarte mai repede planeta, in jurul axei sale, sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru eliaclodia):

Cam asa ceva.

28 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ba extrem de repede!
Acum e luni, acum e vineri, acum este dimineață, acum este seară.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Si eu am impresia asta ca timpul trece mai repede sau poate e chiar adevarat

| Exilee a răspuns (pentru mona):

Ei na! Cine ti se pare ca este trecator? Timpul sau omul?happy

| mona a răspuns (pentru Exilee):

Omul oricum este trecator

| MasterOfDisaster a răspuns:

Ba da, si eu am impresia asta. De exemplu, nu imi vine sa cred ca deja suntem aproape la jumatatea lunii martie din 2013!
Mai e putin pana la Pastea, mai cateva luni pana fac 17 ani.

Chiar ca trece foarte repede timpul.

| Fridăm a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Mulţi înainte!

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Fridăm):

Multumesc big grin.

| cooldreams a răspuns:

Nu esti singurul, pentru ca, din punct de vedere fizic, timpul CHIAR trece mai repede. Keep Calm And Go To School!

| Mădă0611 a răspuns:

Timpul e relativ, trece mai repede cand tot ce e in jur iti e cunoscut.
http://www.descopera.ro/......realitatii

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Asta nu mi se potriveste deloc, pentru ca la cat ne-am tot mutat nu are cum sa-mi fie cunoscut tot ce e in jur big grin
E vorba de altceva, dar nu stiu ce.

| eliaclodia a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum stai cu memoria? Memorezi mai putin? Iti amintesti mai putin din ziua de ieri si alartaieri, decat iti aminteai altadata? Esti grabit, agitat? Daca inregistezi putin dintr-o zi, iti pare ca a trecut repede, chiar daca a fost plina de ganduri.

| anonim_4396 explică (pentru eliaclodia):

Cu memoria stau foarte bine. Ajunge sa citesc o data lectiile ca sa le invat. Stiu ca nu la asta te refereai, dar a fost numai un exemplu.
E tocmai invers. Amintiri de acum 1 an sau 1 luna par sa fie mult mai putin vechi decat sunt de fapt. Parca timpul a trecut mult mai repede decat trebuia si trece in continuare. Zilele parca sunt mai scurte decat inainte.
Sunt destul de grabit si agitat, pentru ca in afara de scoala mai am multe activitati.

| eliaclodia a răspuns (pentru anonim_4396):

A. atunci asta era. Nu iti ajunge. Te incadrezi greu.

| anonim_4396 explică (pentru eliaclodia):

Nu e vorba de asta, pentru ca si in zilele in care am mai putine de facut e aceeasi chestie. Multumesc oricum pentru toate raspunsurile de aici si de la celelalte intrebari.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ce bine.

| Fridăm a răspuns:

Ba da, şi mie mi se pare că trece cam repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda. Am citit si eu despre chestiile astea, dar nu stiu ce sa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca la lectii nu laughing dar daca vacanta da foarte repede

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

big grin
De aia am si pus intrebarea asta, pentru ca pe 23 am luat vacanta si parca a fost ieri si maine incep iar scoala.
Numai ca mie mi se pare ca trece repede si in vacante si cand sunt la scoala. Adica ma plictisesc de multe ori si trece greu atunci, dar pe urma cand ma gandesc la cum a trecut toata saptamana sau anul mi se pare ca au trecut foarte repede.

| fadnox a răspuns:

`Raul, parasindu-si conditia originala, si-a luat pseudonimul deTimp` E Cioran
da, timpul nu trece ci zboara (ia-si taia aripile)

| AnimatedSignature a răspuns:

Nu, mi se pare foarte incet.

| anonim_4396 explică (pentru AnimatedSignature):

Poate e de la casti big grin

| aurora23 a răspuns:

Stiu timpul zboara chiar sub ochii nostri

| Sarcastique a răspuns:

Chiar sa stii. Ma mir ca, parca ieri era luni. Eu ma gandesc ca asa scap mai repede de scoala, dar nah... scap de momentele frumoase petrecute cu prietenii.