| Goddessss a întrebat:

Vreau o parere extrem de sincera din partea băieților si doar a lor.
ce părere aveți de fetele care va scriu sau va abordează?
le vedeți precum ușuratice sau dimpotrivă denota curaj?
întreb asta, deoarece mereu se pune accent ca băiatul sa faca primul pasul...
v-ar deranja o întâmplare ca asta?

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apreciez cand ma abordeaza femeile. Ma enerveaza alea care asteapta sa fie vanate, daca toti nu lear mai cauta sa vezi cum vin ele dupa noi.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu unul am 29 de ani și sunt virgin și aș da orice să întâlnesc o femeie care să facă ea primul pas într-o relație, dar niciodată de când am terminat liceul nu am avut norocul să întâlnesc o asemenea femeie.

Totuși, noi băieții timizi și cuminți nu prea primim niciodată o șansă din partea fetelor...

Asta este acum... Dumnezeu cu mila în legătură cu ce viață ne așteaptă pe noi...

| RAY a răspuns:

Honey băieți de care tu vorbești nu sunt pe TPU, voi abordați cam 10%_15%,din 1000 de băieți cam 150, se poate și mai puțin pentru un mascul beta =neatragator e ceva wow și îți dai seama ca e fericit, pentru un alfa e CV normal, tipul e mereu abordat de sexul opus, eu nu as crede ca nu o face pe interes material, repet vb de mine

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce poza de interlop ti-ai tras, daca tu o pui p-asta pe Facebook sau pe o retea ca poza de profil pe bune de nu-ti explodeaza mesajele private, sa moara bella de nu.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Am fost la reglat conturi cu dumnezeu

| Drimmero a răspuns:

Iti zic sigur, nu e niciun secret ca orice baiat/barbat se simte multumit cand o tipa ii scrie prima, nu o va judeca in niciun caz, chiar se va bucura, de obicei ele sunt cele abordate, nu invers din cauza anumitor stereotipuri cum ca barbatii trebuie sa fie vanatori iar femeile sa fie 'prada', total gresit, daca iti place persoana respectiva de ce sa nu te bagi in seama intr-un mod frumos, daca iti atrage atentia poti incerca sa discuti si vezi ce iese, daca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda, next. Da-i bataie si vezi ce se intampla, repet, niciun baiat/barbat nu te va judeca pentru asta. As mai adauga anumite comentarii legate de subiectul asta cum ca aspectul fizic e foarte important si aici indiferent de care sex abordeaza.

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

îți spun cealaltă luni ce s-a întâmplat.
dmn ajuta sa fie cu noroc!

| Drimmero a răspuns (pentru Goddessss):

Un sfat ar fi sa te comporti natural, exact asa cum esti tu, e tot om, nu te mananca nimeni.

| GentleBreeze a răspuns (pentru Goddessss):

Buna, cum a decurs conversatia? Si eu sunt in aceeasi situatie, doar ca inca nu mi-am facut curaj sa actionez?

| Goddessss explică (pentru GentleBreeze):

Pfaoi ff bine. Suntem prieteni buni, deși el are relație.
După atâta timp era si cazul.
e un om calm, sincer, onest, ff de treaba.
ma bucur ca l-am cunoscut si face parte din grupul meu de apropiați.
eu iti doresc doar bine si da, nevoie de curaj!
eu credeam ca o sa mor, ca o sa ma fac de ras, uite ca nu a fost deloc asa
Succes!

| Goddessss explică (pentru GentleBreeze):

Nu ti pot spune tot cu detalii și asa, dar am vorbit foarte multe chestii. nu m as fi gândit niciodată.

| Mosotti a răspuns:

Le vad pe aceste fete ca se comporta foarte normal, e normal sa abordezi daca iti place de cineva, nu conteaza ca e fata sau baiat.
Nu e nici o rusine sa abordezi fie ca fata fie ca baiat.

E o prostie sa faca doar baiatul pasul, chiar nici pentru el nu e bine, adica de ce doar el?!
Din contra, mi-ar place o intamplare ca asta, nu are de ce sa ma deranjeze.

| Celcestietot a răspuns:

Nu m-ar deranja. Dar ce ti se pare asa inuman?

| Goddessss explică (pentru Celcestietot):

Din cauza insecuritatilor mele...

| Celcestietot a răspuns (pentru Goddessss):

De a fi respinsa, este?

| Goddessss explică (pentru Celcestietot):

Nu chiar.
nu vreau sa para disperata si sa ma creadă genul acela de fata

| Celcestietot a răspuns (pentru Goddessss):

Pe buna dreptate, strica daca incerci? Vei vedea mai apoi ce va iesi, sau daca nu actionezi, nu se va intampla niciodata._.

| LoveSleep a răspuns:

1. Daca arata bine, poate sa si latre.
2. Uneori tindem sa intrecem masura pentru ca avem in cap ca ne placeti deja daca ne-ati dat mesaj, asa ca lasam informatiile sa iasa pe gura fara sa mai treaca prin creier, chestie la care am fi fost mai atenti daca situatia era invers.

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns:

Intotdeauna am fost flatat cand am fost abordat de o femeie...mi-au trecut prin minte ganduri de genul, "wow, ce tare sunt, ma cauta femeile!". Au existat insa si altfel de ganduri, cum ar fi: "hmm, daca a facut asta cu mine, cine stie cu cati altii o mai fi facut-o".winking

| Goddessss explică (pentru wildthing):

1 punct pentru sinceritate

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa ma abordeze una!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o părere foarte ok,asta înseamnă că nu e aroganta, cu arfe și alte cele,și ca are încredere în ea, nu are blocaje psihologice, nu suferă de ea, asa cum sunt multe tipe. Nu, nu m-ar deranja deloc, chiar as avea o părere buna despre acea tipa, mai ales dacă e o tipa și cu bun simt.Mie in general îmi plac fetele care au încredere în ele, care fac ce simt, și li se rup de părerea celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-ar deranja ca tipa sa ma abordeze si sa initieze conversatia dar depinde si cum o face.

Nu le percep ca usuratice ca doar initiaza o conversatie, nu imi fac avansuri.
Daca tipa imi da un vibe pozitiv si safe atunci continui conversatia, mai ales daca avem chestij in comun si suntem pe aceeasi lungime de unda. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strict parerea mea, consider ca este invechita si demodata aceasta mentalitate/laitmotiv prin care barbatul este "dator" sa faca primul pas... Traim vremuri in care se pune pret mai mult ca oricand pe egalitatea dintre sexe asa ca ar trebui sa privim lucrurile mai relaxat. Sunt convins ca o femeie care o abordeaza un barbat o face, probabil, din aceleasi considerente ca si vice-versa. Asa cum fetele pe care le-am abordat nu m-au etichetat drept un "gagicar", asa nici eu nu mi-am etichetat colegele de munca drept "usuratice" pentru reprezele de chit-chat in pauzele de masa sau in lift, etc.
Sumarizand, sinceritatea poate deveni extrem de sexy/atractiva daca este folosita cu tact si bun simt, in conversatiile cu ceilalti. Nu vad absolut deplasat ca o femeie sa abordeze un barbat, din contra, imi denota ca stie ce vrea si ca nu are timp de pierdut.
Eu, personal, prefer genul acesta de companie.

| chuckmanson a răspuns:

Orice bărbat care ar numi o femeie ușuratică pentru că are curajul să își spună sentimentele e un misogin imbecil care nu merită o relație. Rolurile de gen sunt o mizerie care trebuie exterminată. Dacă îți place de cineva, du-te și spune-i! Nu contează sexul aici.

| Cheo0S a răspuns:

Depinde si in ce fel ma abordeaza, totusi nu cred ca as fi singurul care vai m-a abordat. Deci as tinde sa cred ca este putin usuratica, daca a facut-o cu mine sigur Mai are Inca vreo 10 in lista. Am defectul sa analizez prea amanuntit femeile si nah pentru mine multe sunt astfel.

Asigurate ca nu lasi impresia ca faci Des asta.

| Goddessss explică (pentru Cheo0S):

Pai ideea e ca nu o fac.
i prima data când încerc sa abordez un bărbat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

"i prima data când încerc sa abordez un bărbat..."

Înseamnă că pentru acel tip este prima oara când îl "lovește" norocul happy
Încearcă mai mult, îți doresc succese big grin