| octa2021 a întrebat:

Vreau sa lucrez anulviitor, pe timpul verii in Olanda
Problema este ca stiu doar limbile franceza si engleza nivel mediu.As putea sa lucrez?

7 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Depinde de cerintele angajatorului. Engleza e OK, multi olandezi o vorbesc, franceza este inutila in cazul de fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.un prieten cunoștea engleza la nivel mediu și s-a putut descurca acolo, a mai spus că mulți vorbeau engleză și deci i-a fost bine, tot el a spus că lucra cu alții care de exemplu vorbeau doar romană sau doar italiană și ei s-au descurcat acolo fără alte limbi cunoscute.

| Namaparissia a răspuns:

Da,in primul rand engleza e limba internationala si in al doilea rand In Olanda se vorbeste franceza

| andreia67 a răspuns (pentru Namaparissia):

In Olanda NU se vorbeste franceza, probabil o confunzi cu Belgia. In Belgia se vorbeste franceza (valona) in regiunea sudica Valonia in timp ce in jumatatea nordica se vorbeste flamanda (olandeza).

| Namaparissia a răspuns (pentru andreia67):

In Olanda se vorbeste SI franceza,stiu de Belgia nu o confund cu Belgia, in Olanda sunt de asemena multi vorbitori de franceza si germana, iti pot da link-ul sa te informezi si sa afli ca este adevarat plus ca stiu asta sigur de la verisorul nostru de al doilea care lucreaza acolo si care stie doar franceza.Dar bine acum, depinde si UNDE lucrezi In Olanda si ca ce, in general la companiile mari orice limba straina iti este de folos

| Namaparissia a răspuns (pentru andreia67):

Iar engleza repet, iti e de folos oriunde si chiar daca acolo unde te duci nu se vorbeste franceza, va fi in avantajul tau, vei avea la mana pe langa o limba prin care sa va intelegeti (engleza) si una pe care ei nu o cunosc

| andreia67 a răspuns (pentru Namaparissia):

Depinde STRICT de un anumit job, asa poti sa spui ca si in Romania se vorbeste engleza si franceza.