| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Vreau sa renunt la facultate. Gresesc?
Sunt in anul 3(nu e ultimul, fac 4 ani) si m-am cam saturat, nu am invatat nimic, ba mai mult, pot spune ca sanatatea mea e putin cam subreda acum din cauza stresului si a multor nopti nedormite. Simt ca am pierdut anii degeaba. Nu vreau sa stau intr-un scaun 8 ore pe zi si sa imi creasca cocoasa si burta, sa vin acasa stresat...
Nu prea stiu ce altceva pot face, singurele solutii pe care le vad ar fi politia sau armata. De alta facultate nu prea vreau sa aud
Idei?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Ce cauti acolo, daca nu e pentru tine domeniul?
2. Cum stai cu examenele? Daca n-ai restante, mai bine mergi pana la capat.
3. Calculeaza-ti singur raul mai mic.
Daca pleci, chiar ai pierdut 2 ani si ceva + sanatatea ta.
E nasol sa treci de 20 de ani, fara sa ai idee ce vrei de la viata.
Gandeste-te la o modalitate de a face bani, ca asta conteaza, pana la urma.
Facultatea e un drum gresit pentru majoritatea, spre care ii indruma parintii traumatizati de comunism.
Oricat de inteligent ai fi, tot trebuie sa muncesti pentru salariu, iar o facultate grea, e pregatirea pentru munca grea. Pacat ca realizati asta abia "in mijlocul" facultatii. Asta denota cam cat de inteligenti sunt majoritatea studentilor laughing
Succes in alegeri.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce caut? Am crezut ca va fi mai interesant, dar m-am pierdut in prea multe detalii.
Acum nu prea stau bine cu examenele, dupa ce am patit-o anul trecut cu sanatatea nu prea mi-a mai pasat de facultate si am pierdut mult, acum imi e cam greu, nu prea mai inteleg si nu prea ma mai intereseaza.
De la bursa am ajuns la restante laughing

| LoveSleep a răspuns:

Termină. Ai făcut 3 ani, nu-i irosi. Și nu te mai plânge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te vad eu bine fara o facultate in Romania. Doar sa excelezi la ceva si sa nu trebuiasca o facultate, dar si asa nu prea merge treaba. Daca renunti acum la facutate sa stii ca ai aruncat pe geam aiurea toti anii aia. E foarte aiurea. Timpul nu il mai dai inapoi.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum o termina si nu il angajeaza nimeni ca nu are experienta si daca l-ar lua o firma de rahat cu 1000 lei pe luna cu noroc. Oricum si eu ii recomand sa o termine apoi sa faca ce crede ca e mai bine in viata nu de alta dar banii ce s-au cheltuit ar fi pacat de ei. Iar tu cu intrebarea pune si invata engleza (pe langa facultate) bine ca ai viitor bun cu facultatea in alte tari, toti pleaca din Romania asa si tu poti face

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Eu traiesc de 10 ani deja in alta tara asa ca nu imi spune mie laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Stai ca am acum am vazut acolo ca te referi de fapt la cel cu intrebarea. Greseala mea

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde stai? Eu nu inteleg cum a reusit sa treaca bine acesti ani daca nu a invatat cum zice el

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Casa mea e in Roma dar muncesc in Londra de putin peste 8 luni. In weekend merg de obicei acasa dar acum sunt bolnav si nu pot. Deja mi-am luat o saptamana liber de la munca, sper sa nu trebuiasca mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termina ce ai inceput totusi. Ar fi pacat ca te-ai apucat deja.
Chiar daca nu consideri ca te ajuta. Dar e poate pacat si de efortul sustinut pana acum si poate si de parintii tai care s-au implicat pana acum sa te sustina financiar.

| VreauSaProducRap a răspuns:

Te poti apuca de muzica