| Alkatraz a întrebat:

Vreu sa intreb si eu acele persoane care au fost inselate, umilite de persoana iubita, despre care credeau ca ea/el este cea mai cuminte persoana, ca il iubeste asa mult incat niciodata nu-l va parasi, nu-l va insela mai ales ca nu-l va insela.Credea ca ea/el este jumatatea, ca se intelege asa bine incat niciodata nu se va incheia relatia.Cum ati trecut peste acea persoana? Cum ati scos-o din inima voastra? Cand credeati ca nu veti putea trai fara ea, ca e jumatatea voastra, ca nu mai exista alta fata decat ea, o vedeati numai pe ea.Cum va simtiti acum, dupa ce ati scos-o din inima voastra, din viata vostra? Ce puteti spune despre ea acum? Cum o vedeti acum? Ar fi bine ca la ceasta intrebare sa-mi raspunda cati mai multi baieti(eu sunt baiat) sa-mi dau si eu seama de mai multe chestii! Va multumesc

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu poti sa dai delete din inima ta unei persoane pe care ai iubit-o mult.Insa poti uri. Poti uri acea persoana care ai iubit-o cel mai mult, poti cauta cai sa o faci sa sufere, poti face multe lucruri urate in numele iubirii.Si totusi resemnarea e solutia.Vine tarziu insa e un calmant pentru suflet.Sa iubesti cu adevarat inseamna sa iti doresti fericirea persoanei iubite cu pretul nefericirii talewinking

| marcelan25 a răspuns:

Chiar acum trec si eu printr-o astfel de perioada, dar iti spun asa ca de la prieten la prieten niciodata sa nu te mai umilesti in fata unei fete care nu te merita, ca eu asta am facut si oricat de mult o iubesti uit-o. Trebuie sa intrerupi orice legatura cu ea si sa stai cat mai mult cu prietenii pe care ii ai, sa iesi mai des in oras si eu te rog mult sa nu te pui sa bei sau sa faci alte prostii, ca o sa-ti dai si tu seama, ca sunt foarte multe femei care abia asteapta sa fie iubite. Trebuie sa fi tare. De exemplu eu am cunoscut pe cineva foarte special din echipa TPU., care mi-a aratat ce inseamna un adevarat prieten si am ajuns sa nu ma mai gandesc la fosta mea iubita si sincer ma simt mult mai bine cand nu mai simt nimic pentru ea. Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baiete.intre 12-20 de ani tot asa o sa se intample.mereu.dupa aia nici tu nu-ti mai oferi inima pe tava, nici ea nu mai pune botul la vrajeli.de ce? vin gandurile serioase, mature, si responsabile.cand esti inselat suferi, dar iti spui; mai bine acum, decat mai tarziu.cand vei deveni mai matur ii vei spune singur; daca ai prostii in cap spune dinainte, sa nu suferim amandoi.sau amantrei. daca esti serioasa si spui ca ma iubesti la fel de mult cat eu pe tine, putem porni la drum impreuna in viata.