| Freddie23 a întrebat:

Acum in ultima vreme te mai cauta cineva pe acasă daca esti in carantină venit din altă țară?
De 6 zile nu m-a sunat si nici nu a venit nimeni si parcă as face o plimbare (doar o plimbare pe seara cu nici un contact, nimic sălbatic)

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vecinii mereu văd numai ce vor ei. Când vin hoții, nu vede nimeni. Când vii cu amanta acasă, vede toată lumea.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai rezistat 6 zile, parerea mea este ca mai poti rezista inca 4 zile. Asa ca, stai cuminte.

| Freddie23 explică (pentru darrio2007):

Pai din cate am înțeles 14 zile trebuie să stau nu 10. Stii tu altceva eventual cu un link dintr-o lege/stire ceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru Freddie23):

Am un prieten care a venit din Germania si cu test negativ. Dar a trebuit sa stea 10 zile in carantina, acasa.

| Iote a răspuns:

Azi am vazut 3 echipaje la mine printre blocuri.
Nu risca!

| Ion1231 a răspuns (pentru Iote):

E Jale in Romania asta a noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel și cu băutul la volan: e voie? Nu.
Sunt controale previzibile și imprevizibile
Poți conduce de la București la Arad și sa nu vezi nici un polițist sau poți merge pana la penny și pe drum te oprește politia cu rar și antidrog
Politie avem legi avem
Când le încalci poți fi prins sau poți scăpa
Corect și legal e sa stai în casă pana expira carantina.

| Anonimul151 a răspuns:

Daca te referi, cum a fost acum un an de veneau sa verifice cand erai in carantina nu cred ca mai vin.Acum un an cand erai in carantina veneau in verificare in fiecare zi.Dar acum nu prea mai vin, sau nu vin chiar deloc.

| Freddie23 explică:

Am testul negativ făcut si nici nu am vreun simptom, sper ca n-au bagat plictiseala pe lista de simptome lol

| Ion1231 a răspuns:

Cam asa se intampla acum... Doar ca mie mi s-a intamplat cand am venit din Anglia ca rudele sa ma oblige sa fac test covid. Asta este poate vom reveni la normal sad

| OanaDD a răspuns:

Mai bine nu risti decat sa te amendeze si sa stai mai mult in carantina.
Poate te vede vreun vecin ai te reclama. Stai linistit.
Pupici!

| anonim_4396 a răspuns (pentru OanaDD):

Vecinii mereu văd numai ce vor ei. Când vin hoții, nu vede nimeni. Când vii cu amanta acasă, vede toată lumea.