| anonim_4396 a întrebat:

Am facut vaccin acum o ora pot sa ma duc la alergat in seara asta? MI-au spus ca am voie, l-am facut cu pfizer.
Multumesc!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De putut poți, dar e recomandabil ca 3-4 zile să urmărești cum te simți, și doar apoi să.

| Catrice a răspuns:

Dacă ei au spus ca ai voie, eu zic ca nu :-P

| Frank51 a răspuns:

Nu ai voie, conform unor studii fictive făcute de experții TPU, eu sunt conferențiar și șef de departament, și răspund de toți, deci poți sa mă crezi pe cuvânt, nu ai voie!

| johnnny123 a răspuns:

Daca personalul medical ti-a spus ca ai voie, nu-ti este suficient? Mai ai nevoie si de parerea unor oameni necunoscuti fara pregatire medicala?

| Meme10Meme a răspuns:

Raspunsul este in intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur, nu are treabă capra cu varza.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Asta e chiar amuzant...vii de la medic, o persoană calificată in medicină dar întrebi pe TPU...lol!?‍♂️?

| AlinTanase a răspuns:

Da,nu are vaccinul treaba cu efortul fizic

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Da ai voie, dar totusi nu strica sa stai linistit si sa te odihnesti. Lasa vaccinul sa isi faca efectul iar de maine te poti pune pe facut miscare, adica intinsul muschilor