| Angelindeed a întrebat:

Ati fost afectati psihic de pandemie?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In timpul Pandemiei am fost afectati doar de restrictii.
Acum vom fi imbolnaviti de scumpirea energiei, carburantilor si a tot resturilor.
Scumpirile in masa inseamna devalorizarea salariilor. crying

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar in 2020, cand nu aveam voie sa iesim din case rolling eyes
In rest, mi-a parut bine ca am putut vedea mall-uri fara tarani.
As face 2-3 doze de vaccin anual, doar ca sa tin afara "partea ailalta".

| J0B0MAT a răspuns:

Nu. Oamenii slabi sunt afectaţi psihic de o pandemie. Războiul e un motiv de adevărată afecţiune psihică.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Observ ca apare cuvantul "razboi" chiar si cand nu este vorba despre asta? thinking

Ce inseamna asta, actiune? Momente diferite decat cele obisnuite? O lectie cruciala care sa "trezeasca" din lume?

Si stiu ca ne place diferitul, diferitul incepand cu ceva usor, de la vopsitul intr-o culoare diferita, pana la multe lucruri pe care nu le face o mare majoritate.

Dar razboi? Nu trebuie sa fie asa. Cu atat mai putin sa preocupe pe toti.
Sunt milioane de lucruri pe lume care sa duca la diferte afectiuni psihice.
Este destul de exoterica ideologia...

In timp ce pentru tine, un om slab coincide cu un anumit tipar, pentru altcineva... acel om slab este un om minunat si puternic. Nu trebuie sa adopte o atitudine puternica in fata razboiului sa dovedeaca asta. Uneori, lumea o face... si nu stie de ce (:
Este usor sa vorbim.

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Greşeală, ne scuzaţi. Operaţiune militară specială.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu este nicio problema ^_^
Ma asteptam la... altceva numai big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Şi eu. Dar uneori e mai bine să nu ai aşteptări.

| Goete a răspuns:

Nu cezi ca deja ne razboim la cat de afectati sunt unii?

| gemeni6226 a răspuns:

Nici pe departe atat cat sunt acum de ce se intampla in tara vecina.

| Brizbriz a răspuns:

Dap, mi-a placut la nebunie sa nu mai fac naveta degeabahee hee

| Legion7X a răspuns:

Nu am fost. Cu ajutorul lui Dumnezeu am trecut cu bine. Cred că este un razboi ce se întâmplă acum în lume, un razboi psihic sau psihologic. Cineva se ocupă de toate, este observabil. S-a schimbat repede tema subiectului, la fel și atenția. Observ că Nu s-a amestecat pandemia cu razboiul. responsabili, a lăsat să se termine cu pandemia, eliminarea restrictilor, disparitia informatilor de covid in media ca să înceapă cu razboiul. Nu am mai auzit de nicio cercetare/descoperire de Covid sau ceva de omicron. Ciudat este că cele două au venit una după alta fară distantă între ele.

| mont a răspuns:

Din pacate da, insa mi-am revenit destiul de repede. Primul an - 2020 a fost cel mai greu si cu cele mai multe carantine, departe si de prieteni.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Da, in mod pozitiv! Am fost mult mai fericit in timpul izolarii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi-am pierdut toleranta pentru idioti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ramas cu atacuri de panica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc.

| antrebarisiraspunsuri a răspuns:

Da si inca sunt

| vladwkq a răspuns:

Nu