| Bozgi200 a întrebat:

Am avut o discuție ieri dimineață cu iubita mea si a spus ca vrea sa fie lăsată in pace pe moment. Nu am mai vorbit cu ea de atunci. Ce ar trebui sa fac sa aștept sa primesc mesaj de la ea? Caci nu vreau sa par disperat... Având in vedere ca din vina atitudinii ei ne tot certăm

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prea puține detalii să ne formăm o opinie pertinentă

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Presimt ca tu vei face parte din categoria barbatiilor numiti "sclavul sotiei"

| sadrian46 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Și dacă va fi sclavul soției, și vor trăi așa fericiți până la adânci bătrânețe, ce ți-e ție, că tu o să fii Gigi Duru, care când sosește acasă și intră pe ușă, întâi rupe mâța în două, ca să arate el cine-i șefu, cine poartă pălăria?

| Bozgi200 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu frate, stai liniștit. Ca nu îs așa fraier. Inca îs tânăr daca vad ca nu merge nu am ce face...iau atitudine si aia e.

| RAY a răspuns:

De fapt are deja pe altul, asta e

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic că nu are rost să mai aștepți. Next. Alta.

| Bozgi200 explică (pentru sadrian46):

7 luni nu se uita asa greu. Dar nu mai e cazul mi-a dat mesaj

| sadrian46 a răspuns (pentru Bozgi200):

Ți-a dat mesaj, și? Tot fițe, mutre și figuri în foi de viță, de pe muntele lui Venus?

| Bozgi200 explică (pentru sadrian46):

Nu, si-a cerut scuze. Acum sunt curios cum o sa se poarte. Am schimbat si eu puțin foaia. Vreau sa vad interes din partea ei.

| Sofer a răspuns:

Ai putea sa ii lași un mesaj sa vezi dacă e bine. Asta arata ca încă îți pasa de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider că această lasare in pace este o forma subtila de despărțire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate vrea o pauza, incearca alte ape sa vada daca prinde ceva. Cand vrea sa fie lasata in pace e un semn naspa..Isi cam vede de drum. Dar ce ai facut de va certati? Sau ce nu ai facut? Ce se poate si asa.
Daca tii la ea zic sa o cauti, nu pari disperat pentru ca e iubita ta oficial vorbind. Nu esti unu strain care incearca sa se bage in seama. Nu sta ca pampalaul si vorbeste cu ea. Acuma depinde si ce intelege ea prin acel moment, cat vrea sa fie lasata in pace. Mai stai cateva zile si daca nu da vreun semn e normal sa faci tu pasul de a relua relatia. Poate vrea sa vada daca o cauti inapoi, daca o vrei langa tine sau daca te scapi de ea rapid si cauta alta. Cine stie ce jocuri mai fac fetele? Greu de inteles. Dupa cateva zile incearca sa vorbiti. Nu o lasa prea mult.

| Bozgi200 explică (pentru anonim_4396):

Tot timpul cand ne certam eu eram cel ce isi cerea scuze chiar daca nu era vina mea. Suntem împreună de cateva luni bune.
Vreau sa o las sa vad daca isi da interesul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bozgi200):

Sper sa fie bine. Sa revina ea inapoi

| Bozgi200 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a dat mesaj imediat dupa ce am postat întrebarea laughing)

| DonGiani a răspuns:

La un asemenea răspuns este clar, mai bine o lași in pace și va despărțiți. Dragoste cu sila nu se poate. Salut.

| cristian200313 a răspuns:

Banuiesc, ca daca ti-a spus sa o lasi in pace, asta e un semn al despartirii, asteapta sa revina ea inapoi, dar daca nu iti da mesajul sau un semn de viata, asta e... next.