| An0nim0000 a întrebat:

Buna! Am o mica problema. Eu acum doua săptămâni am băut din sticla de apa a unui coleg care acum o săptămână a fost confirmat cu coronavirus. Tot saptamana trecuta eu nu am fost la scoala pentru ca mi-a fost rau si saptamana asta am facut-o online din cauza ca aveam un caz în clasa. Maine (la o saptamana dupa ce am intrat in online) facem toți teste de coronavirus la scoala si vreau sa știu dacă sunt șanse sa am virusul in mine încă sau daca l-am avut vreodată. Pun aceasta întrebare pentru ca vreau sa știu la ce sa ma aștept mâine la test si sa imi fac o idee pentru ca subiectul asta ma cam agita si vreau sa știu dacă am luat virusul de la el, la cat timp imi iese din corp... mulțumesc anticipathappy

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu pe cine sa dau vina, pe scoala sau pe parinti, ca nu te-au educat sa nu bei apa dupa nimeni, mai ales in plina pandemie cu virus atat de serios si mortal.

Din pacate, noi nu stim daca esti contaminat sau nu. Ai toate sansele sa fii facut o forma usoara de covid, dar numai un test, poate clarifica situatia ta.

| GAMERQUEEN2021 a răspuns:

Fa un test covid si vei vedea pe viitor nu mai bea dupa alti