| Ninii293948 a întrebat:

Buna, dacă am făcut prima doza de vaccin împotriva covid in Spania pot sa o fac pe a doua in România?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai dovadă de acolo că te-ai vaccinat?

| Lukasssz a răspuns:

Normal big grin

| CIaudiu a răspuns:

Da

| CristianPetre2002 a răspuns:

Da poti

| Creata1 a răspuns:

Da Poți, dar te sfătuiesc sa îți faci tot in Spania ca in România expira? App tot in Spania sunt și eu?

| Salontanul a răspuns (pentru Creata1):

laughing Bravo! Nu stii unde esti sau de ce ai pus semnul intrebarii dupa "App tot in Spania sunt și eu"? App ce inseamna?

| Creata1 a răspuns (pentru Salontanul):

Am pus emoji de pe telefon și a apărut ca semnul întrebării, dacă nu știi nu comenta

| Salontanul a răspuns (pentru Creata1):

De ce? E interzis sa comentez? Si daca puneai punct la sfarsitul propozitiei (cum ai invatat in clasa intai), apoi bateai pauza, nu se intampla asta. Exemplu: Si eu sunt in Romania. laughing

| Creata1 a răspuns (pentru Salontanul):

O las așa. Nu are rost sa îți dau tie explicații, oricum in loc sa ajuți pe cineva cu un sfat, te trezești sa comentezi tu aiurea. Adică, nu te interesează acel subiect, nu comenta. TRECI PESTE!?‍♀️?

| Salontanul a răspuns (pentru Creata1):

Mai facem si educatie unei generatii care n-a trecut decat cu greu de calasa a IV-a.hee hee

| Robert141651 a răspuns:

Salut, poti sa faci si in Romania dar trebuie sa ai dovada si sa ai grjia ca la centrul la care mergi sa se faca tot vaccinul pe care l ai facut.