| IoanaAnghel24 a întrebat:

Buna! Iti trebuie vaccin daca vrei in mall la o cafenea, dar nu inauntru, pe terasa?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da,ai nevoie si la terasa

| mihai69 a răspuns:

Nu neapărat, dar sigur ai nevoie de certificatul verde.

| Werrich a răspuns:

Cafenele iti trebuie cand mor sute de oameni pe zi?

| timidu89 a răspuns (pentru Werrich):

Vrea sa fie un mort in pluswinking La stiri sigur nu se uita. Citeste conspiratii pe Facebook despre vaccinul anticovid. Eu si dupa ce voi face doza 2 nu voi sta la cafemea sau in mall sa mananc. De ce? Fiindca unii fenteaza sistemul cu certificate verzi ale unor rude sau prieteni. Nu am auzit sa le ceara buletinul, normal asa ar trebui sa se procedeze.

| Werrich a răspuns (pentru timidu89):

Https://www.digi24.ro/......za-1682473

O femeie din Constanța este anchetată după ce ar fi folosit într-o cafenea un certificat verde care nu-i aparținea. Potrivit polițiștilor, pe numele ei a fost deschis un dosar penal privind infracțiunea de fals în declarații.
https://www.digi24.ro/......ea-1693641

| Legion7X a răspuns:

Mai dorești cafea la mall pe războiul ăsta. O poți bea și acasă singură.