| Andrusk2 a întrebat:

Buna seara, mâncărimea nasului este simptom covid? Am efectuat un test de saliva dar a iesit usor pozitiv, a doua linie se vede dar foarte putin.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mâncărimea nu e dar liniuța aia, a 2 a, poate fi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E pozitiv chiar daca se vede foarte putin.
Dar mancarimea nasului nu prea e simptom covid...

| Brizbriz a răspuns:

Da, mancarimea nasului e semn de covid
si daca te uiti la televizor e semn de covid
si daca te faci fericit singur, la o mana moarta
si daca respiri, daca iti plac fetele, sau baietii
TOTUL e semn de covid... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

| Iote a răspuns:

Nu exista "usor pozitiv". Ai covid!
Dar mancarimea nasului nu are legatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci când te mănâncă în partea dorsală se zice ca ai covid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, mancarimea nasului nu e simptom Covid.