| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU. Am avut covid si cand vreau sa-mi scot certificatul de boala de pe site, dupa ce completez datele imi apare ca certificatul nu poate fi generat. Stie cineva cum se procedează daca nu apar înregistrată?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai facut test la un centru medical care a raportat la dsp? Daca da contactează i pe cei de la dsp si spune-le problema.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai raportat la DSP ca ai covid, degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am sunat la dsp

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca sunai la DSP erai sigur inregistrata. Am trecut si eu prin asta si nu am avut problema de care spui.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Daca nu sunam de ce sa mai fi intrebat? Ca era imposibil sa am certificat

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de ce nu ai certificat? Asa de curiozitate!

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Gata, s-a rezolvat. Nu le mergea sistemul. Am sunat la call center

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok.