| anonima188888 a întrebat:

E adevarat ca scolile se redeschid abia in aprilie, dupa ce se vaccineaza profesorii? Mie mi se pare ca e prea de tot. O sa mai fie doar 1 luna de scoala... voua ce v-au zis profesorii vostri? Am vazut un articol in care seful campaniei de vaccinare a zis ca ne putem intoarce in siguranță abia după ce sunt vaccinati profesorii prin aprilie si nu vreau sa fie asa caci eu am si examen in iunie si nu am conditii prea bune de scoala online(am probleme cu netul si am putine camere si fac in aceeasi camera cu tata care are serviciu tot de acasa si ne bruiem unul pe altul si mnasad)

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Totul va depinde de viitorul guvern. Când va da drumul la școli, depinde de viitorul cabinet.
În rest, oricum este un an școlar pierdut. Succes la examene!

| anonima188888 explică (pentru romeo78):

Si ce partid/coalitie il va forma pana la urma? ca la tv aud ceva de pnl cu usr si cu udmr dar nu vad nimic concret si au trecut deja 2 saptamani de la alegeri...

| romeo78 a răspuns (pentru anonima188888):

În noaptea asta se va parafa alianța de guvernare PNL, USR și UDMR.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aprilie da dar in 2035