| Yourfavgirl a întrebat:

Buna TPU, stiti cumva daca imi trebuie certificat verde pentru a putea merge la banca? Sunt la BRD

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Peste tot ai nevoie de certificat verde, incepînd de la piață, supermarketuri si pana la unitati bancare, nu ai certificat stai acasa nu vei fi primit nicaieri este lege, doar voi nu va supuneti legilor voi sunteti mai cu moț.

| Yourfavgirl explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ne supunem, luptam pana la capat. =)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Yourfavgirl):

Asa sa faci lupta te tu cu tine si cu prostia din cap, fara vaccin nu te primeste ce nu intelegi.

| mi25 a răspuns:

Mi mi l-a cerut. La BRD.

| Yourfavgirl explică (pentru mi25):

Mersi,ca sa nu fac un drum degeaba, sa trimit pe altcineva

| darrio2007 a răspuns (pentru Yourfavgirl):

Depinde ce operatiuni trebuie sa faci. Posibil sa trebuiasca sa mergi, totusi, personal.

| Yourfavgirl explică (pentru darrio2007):

Mi-a fost blocat cardul, si vreau sa aflu motivul si sa il deblocheze.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Yourfavgirl):

Ai datorii de aia ti au blocat cardul nu il vor debloca pana nu achiti toata datoria la ei, tu trebuie sa stii unde ai datorii, ai credite la banca ne achitate? Nu primesti banii pana nu achiti datoria.

| darrio2007 a răspuns (pentru Yourfavgirl):

Deci trebuie sa mergi personal. E foarte clar.

| Sky7 a răspuns:

Eu am fost vineri la bcr si nu mi-a cerut. erau doar un portar care masura temperatura.