| anonim_4396 a întrebat:

Cand se va vota legea pentru vaccinare si certificat obligatoriu la munca in forma finala la camera deputatilor? As vrea sa stiu!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Curand vor trebuii sa decida si legea asta. Chestie de zile.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intreaba Biroul Camerei Deputatilor, deocamdata nu au fixat o data.

| gabicoo a răspuns:

Momentan proiectul a fost respins in comisii!

| FreddieM a răspuns:

Când statul își va asuma răspunderea pentru eventualele consecințe ale vaccinului. Acum e opțional, pe răspunderea ta, statul nu se baga, dar nici nu te obligă. Dar e la strâmtoare, de aia scoate diferite norme și legi pe tru a micșora cu orice preț infecțiile. Are logica, mai mulți infectati, mai greu merge mecanismul sanitar pentru ai salva și implicit mai mulți bani necesari, (apropo, tot noi platim).
Cheers

| Atotstiutorul8888888 a răspuns:

Sper ca niciodata...