| Nilsson a întrebat:

Care e logica pașaportului de vaccinare?

Din moment ce bot... pardon, masca oricum este obligatorie fiindcă o persoană vaccinată poată să transmită în continuare virusul, de ce trebuie restricționate călătoriile celor nevaccinați când riscul de transmitere este același?

Că rostul închiderii granițelor parcă era să oprească răspândirea noului coronavirus, nu?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pana si ei au recunoscut unele dintre greselile pe care le-au facut, multe nu au sens dint-un punct de vedere logic si perfect stiintific. Daca s-a spus ca oricum toti am trebui vaccinati (cand vizibil nu este cazul), iar rata de primire a virusului a doua data este foarte mica, eu nu inteleg de ce inca mai exista vaccinul (de ce mai exista?! laughing ), asta pe langa inchiderea granitelor care nu are niciun sens, tot oameni sunt si in alta tara, nu mai speciali in vreun fel, in acest moment, fapt dovedit stiintific...

| Nilsson explică (pentru Celcestietot):

Mai întrebăm de logică într-o societate în care paznicii din supermarket ne măsoară temperatura de părem că suntem în șoc hipotermic.

| Celcestietot a răspuns (pentru Nilsson):

Si temperatura de la o raceala normala cum o deosebesc thinking Pai, nu se poate laughing