| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre doctori, asistenți care nu cred ca exista covid 19? Eu am fost la judetean iar doctorul nu purta masca, o conversație dintre un portar si o doctorița, daca nici dvs nu credeti ce sa spunem noi doamna doctor? Nu se spala pe maini

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

O parere foarte proasta!

| Wr3nch a răspuns:

Inconstienti care is o parte din motivul pentru care am ajuns zona rosielaughing

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Cretini, cica imi face una un ekg fara manusi, masca, spălat pe maini deci era chiuveta asta la judetean, cardiologul vorbi cu mine fara masca

| Wr3nch a răspuns (pentru RAY):

Am avut destule experiente neplacute cu spitalele de stat cat sa le evit cat de mult pot. Mai bine dai un ban si mergi la privat, unde esti tratat ca lumea.

| RKBlue a răspuns:

De ce nu cred in Covid?
Pentru ca Religie.
Ave doctori religiosi, ca restul populatiei. Avem profesori religiosi. Avem primari si politicieni religiosi.Pur si simplu dezgustator.
Si pare ca toti au ramas cu mentalitatea in Evul Mediu.
Nu se spala pe maini, caci nu se va imbolnavi nimeni.
Dar chipurile, inainte de operatie isi fac cruce.

Nu stiu ce ma dezgusta mai tare, oamenii religiosi cu nivelul de gandire blocat in mijlocul secolului XVI sau persoanele religioase care tin sa-si expuna teoriile conspirationiste.

Doctorii care nu se spala pe maini, nu poarta masca sau nu isi iau toate masurile de protectie(in timpuri normale, nu numai cele cu pandemii) ar trebui nu numai disponibilizati dar si pusi in arest pentru cel putin 3 ani.

Sa presupunem(prin absurd) ca nu exista covid-ul.E doar o minciuna(chiar daca noi, cei normali carora nu le-a fost afectat creierul la nastere stim ca nu e)
Cat timp traiesti intr-o societate, trebuie sa fii dispus sa faci anumite sacrificii pentru buna dezvoltare si pentru pastrarea echilibrului, printre care si purtatul mastii.(nimeni nu iti cere sa faci sacrificii foarte mari, iar acesta nu te afecteaza)
Cat de t*mpit si redus mintal sa fii sa spui ca masca iti afecteaza respiratia cand o porti pana la magazin? Sunt oameni care poarta masti din acestea si au probleme de resiratie, in numele ultimului r*hat zburator!