| Hyacinth a întrebat:

Ce ziceți o sa mai aibă locuri de munca nevaccinatii in viitor?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se vor gasi destule locuri de munca in aer liber, la munca campului, la gradinile de zarzavat si probabil la salubrizare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Trece și nebunia asta.
Acum suntem într-un fel de lockdown, doar ca vaccinații sunt scutiți.

| Simpatic a răspuns:

S-ar putea sa fie o hiba dar asta ramane de vazut si anume s-ar putea ca anumite persoane precum cele care fac tele-munca sa nu fie nevoite la vaccin, dar chiar si acestia vor fi legati la maini si picioare cand e vorba sa mearga oriunde in oras, deci pana la urma vrem nu vrem toata lumea e obligata la vaccin.

| Lioana a răspuns:

Lasa viitorul si concentreaza-te pe prezent!

| Lukasssz a răspuns:

In viitorul indepartat nu

| Legion7X a răspuns:

Dacă pandemia ține 3, 4 ani, de acum in colo probabil DA. Cei care au au doua doză, va fi și a treia, a 4, La a patra dacă nu înceteaza pandemia, ceva este în neregulă și se va schimbă tactica probabil la nivel mondial sau in Țara cu peste 80% vaccinați. Acum in actuala situație din ROM, Poate se impune să fie testați și nevaccinati din două în două saptămăni gratis din partea firmelor, sau le opreste din salariu. Depinde ce se horăște. Din ce am vazut, a parut o altă variantă covid mai nouă ca varianta Delta. https://www.g4media.ro/......sului.html și o altă variantă în Columbia. https://www.agerpres.ro/......mu--771838

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vor vaccina. E moda sa facă fite. Trece moda.

| timidu89 a răspuns:

Nu. Nu te mai angajeaza nimeni. Vaccin sau vei muri de foame.

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru hexagonulpentagonal):

Afirmatia lui se bazeaza pe faptul ca e obligatoriu sa ai certificat verde, nu il ai nu ai ce cauta la munca, in spatii comerciale inchise etc
daca clientii fara vaccin nu au voie in restaurant atunci tu ce zici angajatii restaurantului au voie sa vina la munca fara vaccin? E doar un exemplu care arata ca fara vaccin nu poti lucra.

Răspuns utilizator avertizat
| MariaEElena0505 a răspuns:

Logic. Ca și acum. ‘)) Dar cumva trebuie momentan sa scadă rata de infectare, nu? Din pacate, cei nevaccinați sunt un pericol. Atât pentru ei, cât și pentru ceilalți.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Da. Pentru că nu o să stea să moară de foame și dacă șefii o să se opună, o să fie răscoală

| roty78 a răspuns:

Vreau să văd cum lucrează o hartie!
Nimeni să nu mai intre la muncă
Lăsați hârtia pe birou în autobuz în tramvai în tren și mergeți acasă
Sun curios cum lucrează hârtiile
Vreau să văd hârtia care duce gunoiul
Care face mâncarea în restaurante care face curat în birouri etc etc etc

| roty78 a răspuns:

Da o să fie locuri de muncă
Am vorbit cu prieteni vaccinați și mi-au spus așa:
Ne ducem la muncă punem certificatul pe slaif, freza, pe scaunul camionului, pe macar a iar noi plecăm acasă.
Suntem curioși cum va face producție patronul cu acele hârtii inutile.