| Amely21 a întrebat:

Credeți că în luna iumie-august vor fi deja frontierele deschise și oamenii pot circula liber?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca da, dar nu-i recomandat.
In situatia actula, cel putin 1 an de zile, pana apare vaccinul sau tratamentul impotriva virusului asta, nu-i indicat nici o iesire afara, fiindca riscul ete prea mare sa te contaminezi sis a mori.
Din paacte, nu exista limita de varsta si nici nu se cunoste atatd e bien comportamentul virusului, fiindca au murit oamenii perfect snatosi, care nu aveau nici o problema de sanatate, au murit copii mici, au murit tineri.
Asadar, planurile de calatorie puneti-el in cui, pana la anul, ca -i mai sanatos sa stai linistit acasa, decat sa te intorci in 4 scanduri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa speram ca nu. Pandemia mai are nevoie sa fie tinuta in frâu

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Doamne ajuta sa nu... Am sfeclit-o daca e asa

| Justme79 a răspuns:

Nu se știe încă cel puțin asta am văzut și eu pe la știri și în plus nu poți pleca daca nu ai un contract de muncă și să și demonstrezi