| nukeyly a întrebat:

Cum se face ca acum post covid incep sa apara multe cazuri medicale probleme de circulatie de la copii de 5 ani in sus care totusi nu au 90 de ani?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are legătură cu covidul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece noul virus afecteaza copiii

| Octavian81 a răspuns:

Intreaba un doctor care stie sa iti raspunda la aceasta intrebare. Un virusolog, epidemiolog, un specialist pe boli infectioase, sau poate chiar cardiolog.

| readytofly a răspuns:

Cele mai vulnerabile persoane, in majoritatea epidemiilor, sunt cei foarte tineri care inca nu au dezvoltat imunitate puternica cat si cei foarte in varsta carora a inceput sa le slabeasca imunitatea.

| C0NSTANTIN2021 a răspuns:

Fabricile de arme vor pace, famaciile ne vor sanatosi.
Fabricile de stiri spun doar adevarul.