| Lamasanu a întrebat:

Dacă Mama nu e Vaccinată, și vrea să vină în România, din Italia, poate veni?
Și dacă e vaccinată?
Care sunt condițiile pentru cei care sunt si cei care nu sunt vaccinati?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Carantina obligatorie 14 zile, la domiciliu sau la un hotel daca nu vrae sa-si bage familai in carantina cu ea.
Daca sta cu familia in casa, atunci automat intra si familia in carantina 14 zile.
Te verifica Politia in fiecare zi la ore diferite.
Nepotul meu a patit asta si parintii lui au fost obligati sa stea in carantina cu el 14 ani. Politia venea zilnic sa-i verifice, la diverse ore bineinteles, cerandu-le sa iasa pe balcon toti 3 ca sa-i vada.

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate, dar daca nu e vaccinata sta 14 zile in carantina

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate veni dar va sta in carantina 14 zile.

| Celcestietot a răspuns:

Carantina 14 zile, din pacate...

| gabicoo a răspuns:

Nevaccinații stau 14 zile in carantină!

| Lukasssz a răspuns:

14zile in carantina(puscarie)

| Lamasanu explică (pentru Lukasssz):

Cum adică pușcărie?
14 zile în pușcărie?
Adică la un Penintenciar?
De ce?
Că nu e Vaccinată?
Ce pu@a mea?

| Lamasanu explică (pentru Lukasssz):

Arestată?

| BIoody a răspuns (pentru Lamasanu):

In caracntina se sta la domiciliu, vorba vine, crezi ca te verifica cineva =)

| Lukasssz a răspuns (pentru Lamasanu):

Nu man stai linistit.Carantina=puscarie...A fost o gluma...

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

@Nrx poate imi dai unblock sa discuti cu mine, Pizd0 care esti

| Lamasanu explică (pentru Lukasssz):

Ce ti-a facut? laughing

| Lukasssz a răspuns (pentru Lamasanu):

E conspirationist anti vaccin

| Vântulalb a răspuns:

Nevaccinata, sta in carantina.
Cand sa se vaccineze? Daca o face azi, nu poate veni maine ca fiind vaccinata. Tot sta in carantina.

| BIoody a răspuns:

Poate veniii si nu trebuie sa stea neaparat 14 zile in carantina, adica sa fim seriosi cine te verifica laughing
Eu am avut un prieten venit din Anglia nevaccinat care a venit in tara si iau zis de carantina iar el dupa ce ajunsese se plimba cu masina navea treaba cine stia ca a venit de dincolo laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru BIoody):

Mda. Asta cu verificatul e super subiectiva, depinde de oameni.
Stiu si oameni care n-au fost verificați.
Personal, eu, la începutul pandemiei venisem din Franta. Si am stat 14 zile izolata la domiciliu. Si eram verificata destul de des de poliție. Acum nu stiu ce mai e. Asta a fost acum un an jumate.

Răspuns utilizator avertizat