| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca tot exista cazuri in Romania dupa data de 15 mai, de ce se ridica starea de urgenta? Nu cumva vor iesi oamenii de bucurie ca s-a ridicat aceasta stare de urgenta si se vor imbolnavi din nou, incet incet, foarte multi?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tine de noi daca suntem capabili sa ne purtam de grija. Guvernul nu mai vrea sa ne tina inchisi

| AnonimMareMareMare explică (pentru suntserios):

Presimt ca va fi alta stare de urgenta pana in iulie laughing

| suntserios a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Si avand in vedere ca președintele a zis ieri clar ca nu ca mai prelungi stare de urgenta cum presimti tu ca va fi pana in iulie?

| AnonimMareMareMare explică (pentru suntserios):

Ma refer ca de la cazurile care vor exploda iar, se va da din nou

| Wr3nch a răspuns:

Normal ca o vor iesi lol, asta e clar. Din pacate multi inca cred ca e ''doar o gripa'' sau ''cine moare oricum murea de altceva'' si nu le pasa de ceilalti.

| Raul1472627 a răspuns (pentru Wr3nch):

Si la Romania Tv au spus ca numarul mortilor nu este reala! Ce va panicati asa de la un virus de 10 ori mai slab ca gripa normala?
Chiar un medic a declarat la Romania Tv ca 80% din mortii de coronavirus oricum mureau pentru ca multi aveau cancer in faza terminala si alte boli!

| Wr3nch a răspuns (pentru Raul1472627):

Daca crezi in Romania TV, nu am ce sa mai ziclaughing

| eusebiu27 a răspuns (pentru Raul1472627):

Daca te uiti la Roania Tv nu ai dreptul sa vorbesti laughing))

| Raul1472627 a răspuns (pentru eusebiu27):

Atunci sa ma uita la Antena 3? laughing
Vulpita si Viorel? laughing

| Raul1472627 a răspuns (pentru Wr3nch):

Da tu la ce te uiti? Voi tot ziceti ca trebuie sa ne uitam la stiri ca sa ne informam!
La care post sa ma uit?laughing
Antena 3, B1 Tv? laughing
Toate is aceleasi ca tot aia spun

| Wr3nch a răspuns (pentru Raul1472627):

Da, la site-uri cu stiri decentelaughing Eu personal ma uit la mediafax si stirileprotv.ro unde gasesti informatii fara parerea lu cutare expert platit de post.

| Raul1472627 a răspuns (pentru Wr3nch):

Pai da.....stirile pro tv stim cum e nu? laughing
Decat Pro tv mai bine Romania TV!
Oricum in gerneral televiziunile din Ro is ****! Antena 3 a demonstrat deja cu Acces direct ca tăt arata pe prostii ăia de Vulpita cu Viorel!
Niste prosti care au devenit virale peste noapte cu ajutorul prostiei!
Asta e...

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Trebuie repornită economia, nu putem sta 2 ani în casă.
E plin de animale în stradă și acum când se dau amenzi destul de mari, să vezi îmbulzeală după 15.

| JicaContra a răspuns:

Evident, dar, daca economia cade atunci vor muri de foame
deci, ce preferi?!?

| xandra0301 a răspuns:

Cei inconștienți o sa iasă și o sa se ducă sa se revadă cu toate neamurile, e clar.
Amuzant e faptul ca toți vor sa iasă dar nu au unde. laughing Totul este închis.
Dacă vrei sa ieși pana in fata blocului sa iei o gura de aer o poți face și acum. Dacă vrei sa ieși sa te plimbi ca ai amorțit, o poți face și acum cu declarație spunând ca ieși pentru a face sport. Dar nu, ei trebuia sa iasă in masa ca altfel nu de simt bine.
Aici e vorba de ipocrizie și egoism după părerea mea.