| AlexDorinel a întrebat:

De ce a crescut atât de tare incidenta în București? Având în vedere că 50% sunt vaccinați + se cam respecta regulile prin București din ce am vazut, fata de orașele astea mici unde nu are nimeni treaba.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui 20-25% vaccinati

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Sa-mi arati si mie unde scrie asta, ca eu tot ce citesc sunt undeva l a20-25%

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai idee cate nunti, congrese, concerte, expozitii au fost in B in ultima vreme

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Teoretic. Practic, nu prea. Valabil peste tot. Adeverinta de vaccinare e un fisier PDF. Printabil. EDITABIL, inainte de printare...

| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu
s-a intrat cu certificat verde. asta nu inseamna doar vaccinati

| LupusDei1993 a răspuns:

Pentru ca oamenii nu se protejeaza si cum a spus si Gabi, multi "vaccinati" doar cu hartia

| gigite a răspuns:

Minciunele! minciunele! minciunele!

| Alinailies a răspuns:

Deoarece si vaccinați pot da virusul mai departesad.
Deci, dacă sunt vaccinați, nu înseamnă că nu sunt purtători. Dar pe ei nu-i mai testează nimeni.