| AlexDorinel a întrebat:

De ce au dat drumul la școli?

Eu as fi inchis toate școlile pe timp de epidemii.
La școala nu prea se respecta restricțiile in mare parte.
Singurul dezavantaj e că nu prea se înțelege nimic la ore online.
Dar avantajele sunt: economie de măști, economie de dezinfectant, riscul de infecție al copiilor este aproape 0.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa faci economie la niste mastile de 40 bani si sa distrugi 2 generatii?
Exista vaccin, a scazut numaruld e infectari... gata cu frecatul mentei in scoala online.

| sierra1 a răspuns:

Si rămâneai analfabet sadea (sau nu mai e cazul?)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca o buna parte dintre cadrele didactice erau si mai praf decat copiii la scoala online. Plus de asta, gindeste-te ca directorii si directorasii cum mai fac ei un ban gramada? Contracte de vopsit/tuns iarba/reparatii pentru firmele prietenilor, cornul si laptele, multe altele. Cu scoala online, pa si pussy de la robinetele alea de bani...

| Fatamuntilor a răspuns:

Inchizi scolile,dar stai in casa, nu?
Nu iesiri la mall, nu in parcuri, deloc, deloc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ba da, iesit in parc la plimbat/alergat ca sa nu te transformi intr-o leguma.
Iesit si la mall. Daca raman fara sosete (dau un exemplu) mi se pare normal sa merg sa imi cumpar altele.

Si scolile nu s-au "inchis" niciodata oameni buni, doar s-au imbunatatit devenind online. Scolile exista si continua, nu e nimeni in vacanta.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram ironica!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aa, ok. laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

" doar s-au imbunatatit devenind online."

ha ha ha... umor negru?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu glumeam...
Gusticelul e mai serios decat suntserios.

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca au scazut cazurile.

| Invictusman a răspuns:

Vine tulpina extragalactica, sau tulpina rroma și mor un un sfert din populație laughing

| aumih16 a răspuns:

Asta cica, ca am revenit acum la viata de dinainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scolile trebuiau sa fie online pentru ca nu,, se mai recupereaza" nimic in 4 saptamani.
Pe bune.
Mai mare deranjul sa mergi si sa-i risti pe altii la moarte.
Varul meu a luat covid de la scoal si era s-o omoare pe bunica.

Plus ca aia care zic ca,, se intelege mai bine fizic". Cum? rolling on the floor
Ca tot auzul il folosesti, tot vederea, tot creierul... happy
Ba chiar eu am inteles mai bine materia online

Răspuns utilizator avertizat
| SociopatuI a răspuns:

Dorele, lasa asta pe seama celor care sunt competenti pentru a lua astfel de decizi. Tu doar supune-te.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SociopatuI):

Pai uite ca nu prea sunt competenti. De data asta sunt de acord cu Dorel, scolile trebuie sa fie online.