| Cksihja a întrebat:

De ce nu se tem oamenii de coronavirus, e nou e periculos și cu toate astea lor nu le pasă?
Chiar așa de înapoiați am ajuns că nu mai avem conștiință, noi oare mai suntem oameni sau am devenit maimuțe.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
72 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sigur a dat tanti Rodica de la 3 share la articolul ala blana de la
nuaisacrezi.ro

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Haha, uite una buna, recenta, fix pe subiect - https://www.g4media.ro/......tilor.html

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sa urmeze olivia ster... Zic

| Violleta2022 a răspuns:

Din prostie, din snobism, din necunoastere, din ignoranta samd.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Excalibur09):

Mdah, funny. NOT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coronavirus nu e nou, este derivat din SARS (Sever Acute Respiratory Sindrome) din 2003. Covid-19 se mai numeste si SARS-Cov 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Deci ești de părere că virusul e o chestie care are scopul de a manipula.

Domnul Djokovic, era tot zmeu și spunea că un virus nu poate să-i pună stăpânire pe viață și că e vorba de interese politice și se bătea cu pumnii în piept să-și susțină interesele, dar și meciurile!winking

Săracul domn... Tocmai ieri ce a fost testat pozitiv pentru COVID-19, alături de soțioara lui iubită, cerându-și scuze pe rețelele de socializare, atât pentru că nu a crezut în existența acestui virus, cât și pentru faptul că din cauza meciului său, sute de oameni au fost infectați, și le urează fanilor săi "însănătoșire grabnică"! Dure-m-ar în cot de sănătatea lui!

A mai și donat o sumă de bani pentru un spital din Italia... săracul! Mi s-a făcut milă.

Cum se bătea el cu pumnii în piept că pabdemia nu-l poate opri, și acum a devenit bun creștin și crede în virus și cele sfinte! laughing

Deci, fiți proști în continuare, până la urmă, sunt mulți ca voi în lume. Nu se duce lipsa! laughing

Se exagerează cu virusul, pentru că nu e o răceală banală, simptomele sunt diferite, iar gravitatea lor este în funcție de fiecare organism. Așa că, n-ai cum să zici că e o "banală răceală", atâta timp cât pot apărea mutații. laughing

| Frank51 a răspuns:

Se spune ca, cu cat inaintezi in viata cu atat esti mai intelept, rabdator, calm, si actionezi cu cap. Tind sa cred ca la romani este invers.

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce Țeapa rolling on the floor

| Dragosdoar a răspuns (pentru anonim_4396):

Masca e periculoasa si ea, iti blocheaza o cantitate importanta de oxigen.
Si de ce sa umblam cu masca pe strada? sa ne sufocam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Ca să te sufoci, ai de muncă, nu glumă. Și doar nu stai mai mult de 8 ore prin zone aglomerate, că mai sunt și oameni care au treabă. E doar senzația de sufocare, nu te sufoci la propriu dacă porți o mască.

Masca o porți în zonele aglomerate, unde știi că virusul zboară de la o persoană la alta. Asta dacă vrem să scăpăm și noi cândva de pandemia asta.