| anonim_4396 a întrebat:

Mâine, la ora 08:00, trebuie să merg la centrul de vaccinare din orașul meu ca să îmi fac a doua doză de vaccin. Sunt programată mâine, 8 Noiembrie, la ora 08:00 dimineața.
Treaba e că nu pot veni la ora stabilită, deoarece azi voi pleca din localitate și mă întorc mâine în jurul orei 12-13, așadar, nu voi putea fi la ora stabilită la vaccin.
Are ceva dacă mă duc după-amiază?
Dacă le spun celor de acolo că din motive personale nu am putut veni la ora stabilită, vor refuza să mă mai vaccineze?
Îi pot anunța într-un fel, înainte?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i nici o problema. Eu am fost programat la ora 19:00 si m-am dus dimineata dar n-au zis nimic. Am intrebat: "daca veneam maine"? Au zis ca nu este poblema, oricand dupa 21 zile de la doza intai.

| Mosotti a răspuns:

La noi nu a contat ora, conta doar sa fie in ziua respectiva, asa e precis si acolo. Ne-au zis asta.
Nu cred ca ii poti anunta decat daca te duci personal acolo.

| Yuoia a răspuns:

Nu te refuza. Numai sa mergi maine, nu mai tarziu. Altfel, o iei de la capat cu vaccinarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te refuza nimeni ca nu poti veni. Suni si reprogramezi asa cum te-ai programat si inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti merge mai tarziu pana la ora 4 cred

Răspuns utilizator avertizat
| joghu22 a răspuns:

Tu esti programată la ora 8, dar poti merge oricând. Nu poti merge mai devreme de ora 8.