| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am si eu nevoie de o lamurire din partea persoanelor serioase.
Pe data de 8 noiembrie m-am vaccinat cu a doua doza Pfizer. Ideea este ca de atunci pe site nu s-a actualizat nimic. In continuare este afisat statusul "vaccin fara schema completa 1/2".
Credeti ca se va actualiza pe 18 noiembrie cand se vor face 10 zile de la a doua doza sau va trebui sa sesizez undeva aceasta problema? Am dovada ca am facut doza dubla prin adeverinta de vaccinare pe care mi-au dat-o la centrul de vaccinare.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa stergi adeverinta anterioara (langa afisare /descarcare), dupa care inregistreaza-te din nou si ceri din nou adeverinta.
Daca nu merge, asteapta pana la 19-20 noiembrie, dupa care mergi sa reclami unde te-ai vaccinat (sau la medicul de familie).

| CIaudiu a răspuns (pentru Bula):

Multumesc mult! A functionat.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai incearca pe 18 sau 19 noiembrie. Probabil ca inca nu esti inregistrat in sistem. Din cate stiu poti intra intr-un magazin daca ai ambele adeverinte chiar daca nu ai certificatul verde.

| cfrtobias a răspuns (pentru darrio2007):

Si de exemplu la Cora daca exista pentru nevaccinati si cei vaccinati (cu certificat verde ) el intra la nevaccinati? poate undeva intr-un oras mai mic mai merge... dar nu oras mare

| darrio2007 a răspuns (pentru cfrtobias):

Azi am fost in Jysk, nu am fost lasat sa intru, am doar un vaccin. Miercuri fac rapelul, apoi pot intra, chiar daca nu am certificatul verde pe telefon. Dar cu ambele adeverinte de vaccinare.

| cfrtobias a răspuns (pentru darrio2007):

Normal trebuie sa ai certificat verde sa poti scana...

| darrio2007 a răspuns (pentru cfrtobias):

Dar la un eventual control, am dovada ca sunt vaccinat cu ambele doze.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E ceva in neregula. La mine s-a actualizat a doua zi si certificatul a devenit verde in a 11-a zi. Ia legatura cu cei de la centrul de vaccinare!

| doctorandus a răspuns:

Oficial de la UE sunt 14*24 ore, dupa cronometru.

| dinaprilie a răspuns:

Se va actualiza automat la implinirea termenului.

| TheStrategist a răspuns:

Probabil încă nu ești înregistrat în sistem