| AlexDorinel a întrebat:

Maine se decide dacă se autorizează Pfizer pentru 12-15 ani. Avem șanse sa se autorizeze?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca in SUA l au autorizat sanse mare sa il autorizeze ei EMA

| sierra1 a răspuns:

Dacă te incadrezi și tu in intervalul 12-15, atunci da, AVEM

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur in viitorul apropiat va fi acordat/dat acceptul sa fie vaccinati si copii prescolari asa cum se intampla cu majoritatea vaccinurilor existente. Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Da

| mastadont a răspuns:

Dacă a fost autorizat în america eu zic că șansele sunt foarte mari să se autorizeze și la noi, că doar america e economia cea mai puternică și de acolo a plecat vaccinul pfizer.

| mont a răspuns:

A fost autorizat! De săptămâna viitoare începe in România vaccinarea adolescenților.

Răspuns utilizator avertizat